Trwa ładowanie...

"Brunatna Księga". Znalazł się w niej arcybiskup Marek Jędraszewski

Nazwisko arcybiskupa Marka Jędraszewskiego znajdziemy w "Brunatnej Księdze". Wszystko przez jego kazanie o "tęczowej zarazie". Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" uznało, że słowa hierarchy to jeden z 248 przypadków przemocy na tle rasistowskim i antysemickim.
Share
Wciąż słychać echa kazania abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie"
Wciąż słychać echa kazania abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie"Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3ncnyh

„Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa” - te słowa abp. Marka Jędraszewskiego wzbudziły ogromne kontrowersje. Przez nie hierarcha znalazł się w "Brunatnej Księdze".

To publikacja, którą od 23 lat przygotowuje Stowarzyszenie "Nigdy Więcej". Zawiera listę przypadków przemocy na tle rasistowskim i antysemickim. W 2019 roku kazanie abp. Jędraszewskiego znalazło się wśród 248 pozycji.

Mowa o, jak wylicza "Gazeta Wyborcza", skrajnie nacjonalistycznych manifestacjach, rasistowskich i homofobicznych wyzwiskach, mowie nienawiści w mediach, a także dewastacjach cmentarzy i pomników. Dużą część publikacji stanowią opisy zajść z udziałem pseudokibiców - eksponowanie rasistowskich i ksenofobicznych flag na stadionach czy wznoszenie okrzyków o takiej treści.

d3ncnyh

Afera wokół abp. Głodzia. "To nie jest wielka sprawa dla papieża"

Zobacz też:

Marsz Niepodległości 2019 ruszył w Warszawie

Narodowe Święto Niepodległości. Abp Grzegorz Ryś: nie potrafimy unieść winy

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ncnyh

Podziel się opinią

Share
d3ncnyh
d3ncnyh
Więcej tematów