Trwa ładowanie...
abp marek jędraszewski

"Brunatna Księga". Znalazł się w niej arcybiskup Marek Jędraszewski

Nazwisko arcybiskupa Marka Jędraszewskiego znajdziemy w "Brunatnej Księdze". Wszystko przez jego kazanie o "tęczowej zarazie". Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" uznało, że słowa hierarchy to jeden z 248 przypadków przemocy na tle rasistowskim i antysemickim.

Share
"Brunatna Księga". Znalazł się w niej arcybiskup Marek Jędraszewski
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d165yew

„Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa” - te słowa abp. Marka Jędraszewskiego wzbudziły ogromne kontrowersje. Przez nie hierarcha znalazł się w "Brunatnej Księdze".

To publikacja, którą od 23 lat przygotowuje Stowarzyszenie "Nigdy Więcej". Zawiera listę przypadków przemocy na tle rasistowskim i antysemickim. W 2019 roku kazanie abp. Jędraszewskiego znalazło się wśród 248 pozycji.

d165yew

Mowa o, jak wylicza "Gazeta Wyborcza", skrajnie nacjonalistycznych manifestacjach, rasistowskich i homofobicznych wyzwiskach, mowie nienawiści w mediach, a także dewastacjach cmentarzy i pomników. Dużą część publikacji stanowią opisy zajść z udziałem pseudokibiców - eksponowanie rasistowskich i ksenofobicznych flag na stadionach czy wznoszenie okrzyków o takiej treści.

Afera wokół abp. Głodzia. "To nie jest wielka sprawa dla papieża"

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d165yew

Podziel się opinią

Share
d165yew
d165yew
Więcej tematów