ycipk-2qti1a

Brudziński atakuje TVN24, szef stacji odpowiada. "Nagonka na wolne media"

Szef MSWiA Joachim Brudziński domagał się reakcji TVN-u na nowe doniesienia ws. materiału stacji o "urodzinach Hitlera". Redaktor naczelny TVN24 odpowiedział mu w ostrych słowach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński żądał reakcji TVN na nowe informacje ws. materiału stacji
Joachim Brudziński żądał reakcji TVN na nowe informacje ws. materiału stacji (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-2qti1a

"Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują, to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

Szef MSWiA nawiązał w ten sposób do najnowszych rewelacji dotyczących materiału "Superwizjera" TVN o "urodzinach Hitlera". Portal wpolityce.pl opublikował zdjęcie, na którym przygotowujący odcinek operator stacji Piotr Wacowski unosi rękę w geście hail na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami.

Jak wynika z informacji portalu, to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go w taki sposób na zdjęciach.

ycipk-2qti1a

"Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - zapytał w sieci Brudziński.

Zobacz także: Mel Gibson w nowym spocie Polskiej Fundacji Narodowej

ycipk-2qti1a

Odpowiedział mu redaktor naczelny TVN24. Odniósł się do zeznań jednego z uczestników imprezy, który stwierdził, że wszystko było zamówioną i opłaconą przez "tajemniczych mężczyzn" maskaradą. "Zdjęcia polskich nazistów to niestety prawda, a nie inscenizacja. Służby Pana Ministra powinny ścigać ludzi ze swastykami na sztandarach, którzy faktycznie kalają dobre imię Polski i Polaków" - napisał w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie naczelny TVN24 Adam Pieczyński.

I dodał, że zadaniem Brudzińskiego jest je "nadzorować, zamiast przyłączać się do nagonki na wolne media, które ostrzegają przed brunatnym niebezpieczeństwem".

ycipk-2qti1a

"Panie Redaktorze, prawdziwie odpowiedzialne i niemanipulujące wolne media są taką samą podstawą dojrzałej demokracji, jak sprawne służby. Nadzorując te służby, nigdy nie popieram i nie biorę w obronę funkcjonariuszy, którzy sprzeniewierzyli się mundurowi, przysiędze, czy państwu" - w takich słowach zareagował na wpis Pieczyńskiego szef MSWiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qti1a

ycipk-2qti1a
ycipk-2qti1a