Trwa ładowanie...
d1y1sck
TVP

Bronisław Komorowski wygrywa w I turze - najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu, przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP1 przez TNS Polska wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w styczniu, Bronisław Komorowski wygrałby w I turze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1y1sck

Chęć oddania głosu na obecnie urzędującego prezydenta zadeklarowało 56 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się kandydat PiS Andrzej Duda z 19 proc. głosów.

Pierwszą trójkę zamknęła kandydatka SLD Magdalena Ogórek z wynikiem równym 6 proc. poparcia. Janusz Korwin-Mikke zyskał poparcie 4 proc., a Janusz Palikot 2 proc. ankietowanych.

11 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałaby głos.

d1y1sck

Na kogo postawi PSL?

W badaniu zadano również pytanie, jakiego kandydata powinno wystawić w wyborach PSL. Większość pytanych – 43 proc. – stwierdziła, że partia ta powinna poprzeć Komorowskiego. 30 proc. respondentów opowiedziała się za wystawieniem własnego kandydata przez ugrupowanie.

Kto pójdzie na wybory?

Udział w majowych wyborach prezydenckich zadeklarowało 53 proc. respondentów. 31 proc. stwierdziło, że raczej weźmie w nich udział.

d1y1sck

8 proc. ankietowanych zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. Do urn raczej nie uda się 6 proc. badanych.

2 proc. Polaków nie wie jeszcze jaką podejmie decyzję.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 12-13 stycznia 2015 r. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków. Metodą badania był wywiad telefoniczny.

Zobacz również wideo: Komorowski obchodzi 62. urodziny

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów