Trwa ładowanie...
d2x2dmc
Bronisław Komorowski udzielił Ewie Kopacz rady: trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu
x-news/TVN 24IAR

Bronisław Komorowski udzielił Ewie Kopacz rady: trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu

Bronisław Komorowski zapewnia, że nie miał wpływu na pisanie expose premier Ewie Kopacz. Poradził jej jednak, że "powinna trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu". Z informacji, które pojawiają się w mediach wynika, że Kopacz zamierza skupić się na kwestiach związanych z obronnością, euro i polityką rodzinną, a są to sprawy bliskie sercu prezydentowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2x2dmc

- To są strategicznie ważne sprawy dla Polski - mówił Bronisław Komorowski dziennikarzom w Portugalii, gdzie bierze udział w spotkaniu przywódców Grupy Arraiolos. Do tych kwestii, jak wyliczał, należy i siła polskiej armii, i odpowiedź na kryzys demograficzny.

- Siłą rzeczy te sprawy są obiektem pewnego zainteresowania i szczególnej troski każdego polskiego polityka, a premiera w szczególności. To nie jest kwestia nacisków, perswazji, zachęt, a po prostu logiki sytuacji - mówił prezydent.

d2x2dmc

Jeszcze przed wyjazdem do Portugalii Komorowski, przebywając w Poznaniu, publicznie udzielił Ewie Kopacz rady. - To premier układa swoje wystąpienie. Powiem tylko tyle: tak trzymać, tak dalej iść w kierunku podtrzymania konkurencyjności całości polskiej gospodarki, trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślał, że o expose będzie rozmawiał po wystąpieniu pani premier w sejmie. Ewa Kopacz ma przedstawić swój program w środę tuż po godzinie 10.00.

d2x2dmc

Podziel się opinią

Share
d2x2dmc
d2x2dmc
Więcej tematów