Trwa ładowanie...
Bronisław Komorowski udzielił Ewie Kopacz rady: trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu
x-news/TVN 24IAR

Bronisław Komorowski udzielił Ewie Kopacz rady: trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu

Bronisław Komorowski zapewnia, że nie miał wpływu na pisanie expose premier Ewie Kopacz. Poradził jej jednak, że "powinna trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu". Z informacji, które pojawiają się w mediach wynika, że Kopacz zamierza skupić się na kwestiach związanych z obronnością, euro i polityką rodzinną, a są to sprawy bliskie sercu prezydentowi.
Share
dn3xn23

- To są strategicznie ważne sprawy dla Polski - mówił Bronisław Komorowski dziennikarzom w Portugalii, gdzie bierze udział w spotkaniu przywódców Grupy Arraiolos. Do tych kwestii, jak wyliczał, należy i siła polskiej armii, i odpowiedź na kryzys demograficzny.

- Siłą rzeczy te sprawy są obiektem pewnego zainteresowania i szczególnej troski każdego polskiego polityka, a premiera w szczególności. To nie jest kwestia nacisków, perswazji, zachęt, a po prostu logiki sytuacji - mówił prezydent.

dn3xn23

Jeszcze przed wyjazdem do Portugalii Komorowski, przebywając w Poznaniu, publicznie udzielił Ewie Kopacz rady. - To premier układa swoje wystąpienie. Powiem tylko tyle: tak trzymać, tak dalej iść w kierunku podtrzymania konkurencyjności całości polskiej gospodarki, trzymać ten kurs, który Polska przyjęła 25 lat temu - powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski podkreślał, że o expose będzie rozmawiał po wystąpieniu pani premier w sejmie. Ewa Kopacz ma przedstawić swój program w środę tuż po godzinie 10.00.

dn3xn23

Podziel się opinią

Share
dn3xn23
dn3xn23
Więcej tematów