PolitykaBronisław Komorowski spóźnił się na wiec w Krakowie, bo utknął w korku na zakopiance

Bronisław Komorowski spóźnił się na wiec w Krakowie, bo utknął w korku na zakopiance

Ponad 1,5 godz. spóźnił się ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski na wiec wyborczy na Rynku Głównym w Krakowie, bo autobus, którym podróżuje, utknął w korku na zakopiance. - W tej kadencji na 100 procent zbudujemy drogę S7 - zadeklarował po przyjeździe do stolicy Małopolski.

Bronisław Komorowski spóźnił się na wiec w Krakowie, bo utknął w korku na zakopiance
Źródło zdjęć: © PAP | Stanisław Rozpędzik

- Podróżując od Nowego Targu do Krakowa, nabrałem absolutnego przekonania, że mam dodatkową motywację, aby kandydować na drugą kadencję urzędu prezydenta - w tej kadencji na 100 procent zbudujemy S7 - powiedział Komorowski.

Jak tłumaczył prowadzący wiec poseł Jerzy Federowicz, prezydent Komorowski utknął w korku na zakopiance podobnie jak inni wracający tą trasą z weekendowych pobytów w polskich górach. Prezydent, który podróżuje po kraju autobusem, nie chciał korzystać w tej sytuacji z uprawnienia do pierwszeństwa przejazdu, jakie przysługuje mu jako głowie państwa.

Droga krajowa nr 7 (na niektórych odcinkach S7) jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Będzie przebiegać od Gdańska do Rabki-Zdroju. Obecnie dwupasmowa S7 kończy się w Małopolsce w Lubniu - dalej wiedzie kręta jednopasmowa trasa, na której w weekendy, ferie i wakacje tworzą się wielokilometrowe korki.

"Polsce potrzebna jest zgoda"

Podczas krakowskiego wiecu wyborczego na prezydenta czekali zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy, którzy gwizdami i krzykami próbowali zagłuszyć jego przemówienie. - Przejechałem tutaj do stołecznego królewskiego miasta Krakowa, aby podziękować, bo mam za co dziękować. Pragnę podziękować za poparcie, pragnę także podziękować i za te okrzyki wrogie, dlatego że one właśnie stanowią najlepsze tło, największe potwierdzenie tego, że Polsce potrzebna jest zgoda - przekonywał Komorowski.

Jak mówił, gwizdy i okrzyki, są "najlepszym potwierdzeniem, że trzeba wykonać wielką pracę, aby ta zgoda mogła dalej budować dobrą ojczyznę".

Zwracając się do swoich zwolenników, prezydent mówił, że zawsze protestujących i awanturujących lepiej słychać, ale "nas nikt nie zakrzyczy, bo my mamy rację, racja jest po naszej stronie, bo większość Polski chce zgody i bezpieczeństwa". - Możecie sobie krzyczeć, ile chcecie, a Polska będzie szła tą samą drogą modernizacji, zgody, współpracy i budowania bezpieczeństwa - podkreślił Komorowski.

"Troska o Polskę"

- Tu widać i słychać, gdzie jest kultura polityczna, a gdzie jej nie ma, tu słychać i widać, gdzie jest troska o Polskę, a gdzie jest kochanie się w awanturze - kontynuował prezydent. - I dobrze, że to widać i słychać, bo wtedy cała Polska wie, co będzie wybierała w najbliższych wyborach - czy wybierze awanturę, czy wybierze zgodę, czy wybierze bezpieczeństwo, czy wybierze zagrożenia wewnętrzne. My proponujemy zgodę i bezpieczeństwo - podkreślił.

Na scenie oczekiwali na Komorowskiego członkowie jego Małopolskiego Komitetu Honorowego, w którym znaleźli się znani naukowcy, lekarze, artyści, sportowcy, przedsiębiorcy. - To się mogło zdarzyć tylko tutaj, w Krakowie, że skład komitetu popierającego mnie w wyborach prezydenckich jest tak niezwykły, tak silny, bo za nim stoją nie tylko znane nazwiska, ale i wielkie dokonania dla Polski i dla Krakowa - podkreśli prezydent.

- Dla mnie ten skład komitetu poparcia, jest jak dzwon Zygmunta - każde nazwisko jest jak jedno piękne uderzenie dzwonu Zygmunta, jestem pewien, że te uderzenia słuchać w całej Polsce - mówił.

Podczas wiecu członkowie komitetu honorowego składali swoje podpisy na specjalnej tablicy pamiątkowej. Wśród nich jest m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, kardiochirurdzy: prof. Janusz Skalski (niedawno zespół pod jego kierownictwem uratował życie skrajnie wyziębionemu 2-letniemu Adasiowi), prof. Jerzy Sadowski, prof. Antoni Dziatkowiak, hematolog prof. Alekdander Skotnicki; naukowcy, m.in. b. rektor UJ prof. Karol Musioł i b. szef Narodowego Centrum Nauki prof. Andrzej Jajszczyk; sportowcy, m.in. b. piłkarz Antoni Szymanowski, b. rajdowiec Sobiesław Zasada, b. piłkarz Jerzy Dudek i rajdowiec Rafał Sonik. Sonik, który w tym roku zwyciężył Rajd Dakar w kategorii quadów podarował prezydentowi biało-czerwoną rękawiczkę rajdową.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (353)