Trwa ładowanie...
ddoue3i

Bronisław Komorowski na otwarciu targów Polagra w Poznaniu

W Poznaniu rozpoczęły się największe targi branży rolniczej, spożywczej i gastronomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie oficjalnie zainaugurował prezydent Bronisław Komorowski.
Share
Bronisław Komorowski na otwarciu targów Polagra w Poznaniu
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
ddoue3i

Polagra to kilka imprez targowych naraz. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje produkty i usługi prezentują producenci i dystrybutorzy mięs i przetworów mięsnych, ryb, ziół, przypraw, produktów mleczarskich, wyrobów cukierniczych, win, wódek i likierów, zdrowej i dietetycznej żywności. W gronie wystawców znajdą się również firmy oferujące kompleksową oferta dla firm z branży HoReCa w zakresie wyposażenia i sprzętu dla restauracji, barów i kawiarni, akcesoriów gastronomicznych, produktów spożywczych, a także artykułów cukierniczych i piekarniczych. Polagrze towarzyszą także targi branży hotelarskiej, producentów opakowań i firm logistycznych.

W zeszłym roku stoiska ponad tysiąca wystawców z 32 krajów odwiedziły 54 tysiące zwiedzających i podobnych statystyk należy spodziewać się także w tym roku. O randze Polagry najlepiej świadczy fakt, że na otwarciu targów pojawili się prezydent RP Bronisław Komorowski, a także minister rolnictwa Marek Sawicki.

- W ciągu minionych 10 lat eksport polskiej żywności wzrósł pięciokrotnie, takie rzeczy na świecie nigdzie się nie zdarzają – mówił Komorowski. – Polska żywność jest elementem naszej tożsamości narodowej. To smaki z dzieciństwa nas kształtują i odróżniają od innych narodowości, a rolnictwo jest źródłem polskiej siły i bezpieczeństwa.

ddoue3i

Z kolei minister Sawicki w swoim przemówieniu zapowiedział powstanie kolejnych funduszy promujących polską żywność za granicą na nowych rynkach zbytu m.in. w Armenii, Turcji, Iranie i Algierii. Mają także powstać nowe fundusze stabilizacji produkcji, które mają zagwarantować rolnikom „godziwą zapłatę” za ich produkty.

Targi Polagra–Food, Polagra–Tech, Polagra-Gastro, Taropak, oraz Invest-Hotel potrwają do 2 października.

ddoue3i

Podziel się opinią

Share
ddoue3i
ddoue3i
Więcej tematów