Trwa ładowanie...

Bronisław Komorowski: 7 marca mocny akcent kampanii

Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że 7 marca będzie miał miejsce "mocny akcent" jego kampanii wyborczej.

Share
Bronisław Komorowski: 7 marca mocny akcent kampanii
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d4fhjjw

- Taki mocny akcent będzie 7 marca co - rozumiem - też jest przedmiotem działań sztabu wyborczego. Bardzo na to liczę, że będzie to wydarzenie, które pokaże także i wielość środowisk, które popierają moją kandydaturę. Mam nadzieję, że będzie to takie wydarzenie, które trafi do wyobraźni także i mediów - powiedział Komorowski, który odwiedził siedzibę sztabu wyborczego.

Jak dodał prezydent, już niedługo zaczną powstawać komitety poparcia jego kandydatury w całej Polsce. - Co oznacza też większe przeniesienie kampanii poza Warszawę - podkreślił.

d4fhjjw

Komorowski zauważył, że biuro sztabu wyborczego, w centrum stolicy, jest w pół drogi między Belwederem, gdzie mieszka, a Pałacem Prezydenckim, gdzie pracuje. - Pewnie będzie to oznaczało moje częste wizyty - zapowiedział.

Szef sztabu wyborczego Komorowskiego Robert Tyszkiewicz (PO) poinformował, że do sztabu zapraszane są wszystkie osoby, które chcą poprzeć kandydaturę obecnego prezydenta i "dołączyć do różnorakich aktywności kampanijnych".

W biurze sztabu wyborczego pracują wolontariusze, którzy m.in. rozmawiają z wyborcami, wręczają im materiały wyborcze oraz zbierają podpisy poparcia pod kandydaturą Komorowskiego.

Obecnie komitety wyborcze, które zostały już zarejestrowane przez PKW, m.in. zbierają podpisy z poparciem dla kandydatów. 26 marca o północy mija termin dostarczenia do PKW 100 tys. podpisów, koniecznych, aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

d4fhjjw

Podziel się opinią

Share
d4fhjjw
d4fhjjw
Więcej tematów