Trwa ładowanie...
d33mdoy

Broń hipersoniczna. Władimir Putin podkreśla, że Rosja zostawiła innych daleko w tyle

Władimir Putin podkreślił, że Rosja nie tylko jako pierwszy kraj ma broń hipersoniczną, ale też jako pierwsza będzie miała systemy obrony przed nią. Inne mocarstwa sa daleko w tyle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin mówi o broni hipersonicznej. Rosja jest liderem
Władimir Putin mówi o broni hipersonicznej. Rosja jest liderem (Getty Images)
d33mdoy

Rosja – jako pierwsza – ma broń hipersoniczną

Rosja jest liderem w rozwijaniu nowoczesnej broni hipersonicznej. Miała ją już w 2018 roku. Przynajmniej wtedy pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Obecnie nad bronią hipersoniczną pracują też Chiny i Stany Zjednoczone. Nie wiadomo, na jakim dokładnie etapie są prace, wszystko owiane jest tajemnicą wojskową.

Władimir Putin szczyci się, że Rosja pierwsza ma broń hipersoniczną

Rosja jest niewątpliwie liderem w tym zakresie. Władimir Putin przyznał podczas rozmowy z rosyjską telewizją, że nawet jeśli inne kraje też będą miały wkrótce broń hipersoniczną, to Rosja i tak jest w lepszej sytuacji. Zanim inni opracują broń hipersoniczną, Rosja będzie w tym czasie już miała opracowane metody jej zwalczania.

d33mdoy

Co to jest broń hipersoniczna?

Broń hipersoniczna to najnowocześniejszy typ uzbrojenia. Jest szybsza niż dźwięk, osiąga prędkość ponad Mach 5. To nie wszystko. Broń hipersoniczna jest niesamowicie celna – trafia do celu z dokładnością do kilku metrów. W tym momencie jest też niepokonana - obecnie w żadnym kraju na świecie nie ma systemu obrony przed tymi super szybkimi pociskami. Radary mają problem z wykryciem manewrujących pocisków

Zobacz także: Fort Trump poza Polską? Włodzimierz Czarzasty: to bez znaczenia

d33mdoy

Podziel się opinią

Share

d33mdoy

d33mdoy
Więcej tematów