Trwa ładowanie...
d3tx2lj
brexit

Brexit uderza w linie lotnicze. Brytyjczycy już rezygnują z udogodnienia dla Polaków

British Airways rezygnuje ze strony internetowej w języku polskim. To dopiero przedsmak trudności, które mogą nastąpić w podróżach do Wielkiej Brytanii.
Share
Brexit uderza w linie lotnicze. Brytyjczycy już rezygnują z udogodnienia dla Polaków
Źródło: wikimedia Commons, Fot: Wikimedia
d3tx2lj

– Od 4 kwietnia 2017 język polski przestanie być dostępny jako jeden z języków do wyboru na stronie ba.com. Klienci z Polski będą mogli korzystać z dedykowanej strony z lokalnymi ofertami i zawartością w języku angielskim – informuje na oficjalnej stronie British Airways. Na decyzję linii lotniczych zwrócił uwage portal next.gazeta.pl, który dodaje, że to dopiero początek trudności, które mogą spotkać Polaków. Wsztstkiemu winien Brexit.

Linie lotnicze państw Wspólnoty mogą bez ograniczeń funkcjonować na unijnym rynku. Procedura wyjścia z Unii, sprowadza na brytyjskich przewoźników problemy. "Wielka Brytania musi do marca 2019 roku renegocjować warunki dostępu do dotychczasowego rynku lub stworzyć alternatywny system" - podkreśla next.gazeta.pl.

Zmiany mogą być szczególnie dotkliwe dla tanich linii. – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po marcu 2019 roku przez pewien czas nie będzie połączeń lotniczych między Wielką Brytanią a UE – powiedział szef marketingu Ryanaira Kenny Jacobs. Jego zdaniem, jeśli mamy uniknąć tych niedogodności, ruch lotniczy musi być priorytetem w negocjacjach związanych z Brexitem.

d3tx2lj

Podziel się opinią

Share
d3tx2lj
d3tx2lj
Więcej tematów