Trwa ładowanie...
d4mr1dw

Brexit: Theresa May przyznała, że Izba Gmin może zablokować wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Brexit: Theresa May przyznała, że parlamentarzyści blokować będą brexit. Czy taki scenariusz jest bardziej prawdopodobny niż wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brexit: Theresa May przyznała, że Izba Gmin może zablokować wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
Brexit: Theresa May przyznała, że Izba Gmin może zablokować wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (East News, Fot: Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
d4mr1dw

Brexit - Theresa May przyznała, ze Izba Gmin może blokować wyjście z UE

Według informacji podanych przez agencję Reuters, premier Theresa May w swoim poniedziałkowym przemówieniu posunie się do odważnego stwierdzenia. W swojej wypowiedzi Stoke-on-Trent ma stwierdzić, iż scenariusz, w którym parlamentarzyści blokowaliby brexit, jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny niż wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Przypominamy, że 15 stycznia 2019 roku Izba Gmin będzie głosować nad umową w sprawie brexitu, którą wynegocjował rząd Theresy May. Jest jednak całkiem prawdopodobne, iż rząd to głosowanie przegra. W takim wypadku jednym z rozwiązań będzie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy (twardy brexit). Planowo do brexitu ma dojść 29 marca.

Brexit - Theresa May przemówi do robotników

Podczas spotkania z robotnikami w Stoke-on-Trent Theresa May ma powiedzieć, że niektórym w Westminsterze zależy na opóźnieniu, a nawet zablokowaniu brexitu. Z tego względu wykorzystują każde możliwe narzędzie, aby tego dokonać. Jak podaje Reuters, May planuje dodać, iż w chwili obecnej blokowanie brexitu przez parlamentarzystów jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne, niż twardy brexit. Wiadomo, że premier zamierza ponownie wezwać parlamentarzystów do poparcia umowy, którą wynegocjowała. Istotnym jest, że po referendum, które miało miejsce w 2016 roku zarówno Partia Konserwatywna, jak i Partia Pracy zapowiedziały wdrożenie w życie decyzji Brytyjczyków, którzy w większości opowiedzieli się za brexitem. Premier ma również zaapelować do posłów, żeby dokładnie rozważyli konsekwencje ich działań w kontekście wiary rodaków w brytyjską demokrację.

d4mr1dw

Podziel się opinią

Share

d4mr1dw

d4mr1dw
Więcej tematów