Trwa ładowanie...

Brazylijski polityk skazany na 15 lat za korupcję

Były przewodniczący izby niższej brazylijskiego parlamentu Eduardo Cunha został skazany w czwartek przez sąd w Sao Paulo na 15 lat pozbawienia wolności za przestępstwa natury korupcyjnej.

Share
Brazylijski polityk skazany na 15 lat za korupcję
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d36q7ps

- Były przewodniczący izby niższej brazylijskiego parlamentu Eduardo Cunha został skazany w czwartek przez sąd w Sao Paulo na 15 lat pozbawienia wolności za przestępstwa natury korupcyjnej.

Cunha odwołał się od wyroku, ale sąd postanowił, że na wynik apelacji będzie on oczekiwał w więzieniu.

Cunha, który jako przewodniczący Izby Deputowanych pokierował w 2016 r. procesem impeachmentu centrolewicowej prezydent Dilmy Rousseff, zakończonym usunięciem jej ze stanowiska w związku z podejrzeniami o przekroczenie uprawnień prezydenckich przy dokonywaniu zmian w wydatkach budżetowych państwa, został pozbawiony mandatu w lipcu, niezwłocznie po zakończeniu tego procesu.

W październiku doszło do aresztowania 58-letniego parlamentarzysty na podstawie oskarżenia o przyjęcie wielomilionowych łapówek. W toku dochodzeń dotyczących gigantycznej afery korupcyjnej wokół brazylijskiego państwowego giganta naftowego, Petrobrasu, wykryto jego udział w tych machinacjach.

d36q7ps

Podziel się opinią

Share
d36q7ps
d36q7ps
Więcej tematów