Trwa ładowanie...
d3v972b

Brazylijski polityk skazany na 15 lat za korupcję

Były przewodniczący izby niższej brazylijskiego parlamentu Eduardo Cunha został skazany w czwartek przez sąd w Sao Paulo na 15 lat pozbawienia wolności za przestępstwa natury korupcyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brazylijski polityk skazany na 15 lat za korupcję
Brazylijski polityk skazany na 15 lat za korupcję (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
d3v972b

- Były przewodniczący izby niższej brazylijskiego parlamentu Eduardo Cunha został skazany w czwartek przez sąd w Sao Paulo na 15 lat pozbawienia wolności za przestępstwa natury korupcyjnej.

Cunha odwołał się od wyroku, ale sąd postanowił, że na wynik apelacji będzie on oczekiwał w więzieniu.

Cunha, który jako przewodniczący Izby Deputowanych pokierował w 2016 r. procesem impeachmentu centrolewicowej prezydent Dilmy Rousseff, zakończonym usunięciem jej ze stanowiska w związku z podejrzeniami o przekroczenie uprawnień prezydenckich przy dokonywaniu zmian w wydatkach budżetowych państwa, został pozbawiony mandatu w lipcu, niezwłocznie po zakończeniu tego procesu.

W październiku doszło do aresztowania 58-letniego parlamentarzysty na podstawie oskarżenia o przyjęcie wielomilionowych łapówek. W toku dochodzeń dotyczących gigantycznej afery korupcyjnej wokół brazylijskiego państwowego giganta naftowego, Petrobrasu, wykryto jego udział w tych machinacjach.

d3v972b

Podziel się opinią

Share
d3v972b
d3v972b
Więcej tematów