Trwa ładowanie...
d42fvij
IAR

Brazylia: rusza rekonstrukcja statuy Jezusa w Rio de Janeiro

Ruszyły prace rekonstrukcyjne słynnej statuy Jezusa w Rio de Janeiro, uszkodzonej przez niedawną burzę. Eksperci szacują, że potrwają one 4 miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brazylia: rusza rekonstrukcja statuy Jezusa w Rio de Janeiro
(PAP/EPA, Fot: Antonio Lacerda)
d42fvij

Analiza uszkodzeń 38-metrowego pomnika wykazała, że w wyniku uderzenia pioruna figura straciła kciuk prawej dłoni. Figura ma też uszkodzony palec środkowy i pękniętą głowę. Eksperci informują, że prace rekonstrukcyjne pochłoną około 800 tysięcy dolarów. Użyte do nich zostaną zapasy tego samego kamienia, z którego pomnik był wykuty. Posiada je archidiecezja w Rio.

Naprawa potrwa aż 4 miesiące. Dobrą wiadomością dla turystów jest jednak fakt, że miejsce będzie można przez ten czas odwiedzać.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela, wzniesiony w 1931 roku na szczycie góry Corcovado w Rio de Janeiro, jest jednym z najsłynniejszych symboli miasta. Co roku odwiedzają go prawie 2 miliony turystów. Statua często trafiana jest przez pioruny.

Nie jest to również jego pierwsza rekonstrukcja. 3 lata temu figura przeszła gruntowną renowację, która kosztowała 4 miliony dolarów.

d42fvij

Podziel się opinią

Share
d42fvij
d42fvij
Więcej tematów