Trwa ładowanie...
Brawurowy pościg policjantów za złodziejem paliwa na DK5

Brawurowy pościg policjantów za złodziejem paliwa na DK5

Policjanci z Trzebnicy (woj. dolnośląskie) zatrzymali po pościgu 34-letniego złodzieja paliwa. Mężczyzna nie zatrzymał się do drogowej kontroli i uciekał swoim fordem drogą krajową nr 5, łamiąc kolejne przepisy.
Share
d3yprfg

Do zdarzenia doszło w Trzebnicy. Policjanci z drogówki otrzymali komunikat, że na jednej ze stacji benzynowej kierowca poruszający się fordem zatankował ponad 80 litrów benzyny i nie płacąc należności, odjechał w kierunku Wrocławia.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze trzebnickiej drogówki zauważyli na DK nr 5 opisywany pojazd i przystąpili do jego zatrzymania. Kierowca forda nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Uciekinier jechał z dużą prędkością, zajeżdżał drogę innym pojazdom, wyprzedzał „na trzeciego” oraz lekceważył znaki drogowe.

d3yprfg

W miejscowości Kryniczno, około 12 km na południe od Trzebnicy, ford zjechał w boczną uliczkę, a jego kierowca próbował uciekać dalej pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali pirata drogowego. Sprawdzając samochód, ujawnili założone tablice rejestracyjne od innego pojazdu, a za siedzeniem pasażera - 20 litrowy kanister z paliwem.

Okazało się, że kierowcą był 34-letni wrocławianin. Mężczyźnie odebrano już prawo jazdy. Teraz, za karkołomną jazdę i popełnione w jej trakcie wykroczenia oraz kradzież paliwa 34-latek odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

d3yprfg

Podziel się opinią

Share
d3yprfg
d3yprfg
Więcej tematów