Trwa ładowanie...

Brat króla mafii wnuczkowskiej zatrzymany. Ukrywał się na Węgrzech

Policja węgierska zatrzymała poszukiwanego Adama P., brata tzw. króla mafii wnuczkowej. Przyczynili się do tego policyjni łowcy głów z Poznania. Zatrzymany czeka obecnie w węgierskim areszcie na konwój do Polski.

Brat "Hossa" aresztowany. Złapano go na Węgrzech Brat "Hossa" aresztowany. Złapano go na Węgrzech Źródło: Getty Images, fot: AKOS STILLER
d4kwiqv
d4kwiqv

- Na początku kwietnia, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu otrzymali od węgierskich kolegów wiadomość o zatrzymaniu mężczyzny, za którym wydano list gończy. Wcześniej, nasi funkcjonariusze przekazali węgierskiej policji szczegółowe informacje, które wskazywały na możliwość ukrywania się poszukiwanego w konkretnym miejscu w Budapeszcie - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

- 3 kwietnia, węgierscy policjanci przeprowadzili skuteczną akcję zatrzymania, w wyniku której Adam P. został umieszczony w areszcie - dodał Borowiak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zatrzymali ciężarówkę z Litwy. Odkrycie służb pod torfem w naczepie

Oskarżony o oszustwa "metodą na wnuczka"

Rzecznik wielkopolskiej policji powiedział, że na początku 2022 roku, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali z Sądu Okręgowego w Poznaniu list gończy za Adamem P.

d4kwiqv

Mężczyzna ten został prawomocnie skazany na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok zapadł w procesie sądowym, w którym Adam P. był oskarżony o liczne oszustwa metodą na wnuczka. Po uprawomocnieniu się wyroku, mężczyzna zaczął się ukrywać, co uniemożliwiło wykonanie zasądzonej kary.

Pościg za Adamem P.

- Kiedy zespół pościgowy ustalił szereg wynajmowanych apartamentów w Poznaniu, które służyły Adamowi P. jako kryjówki, mężczyzna uciekł za granicę. Policjanci poinformowali o tym sąd i poprosili o wydanie europejskiego nakazu aresztowania. Zebrane przez nich informacje wskazywały na kolejne kryjówki w Budapeszcie. Potem sprawy potoczyły się bardzo szybko, aż do momentu zatrzymania – podkreślił Borowiak.

Rzecznik wielkopolskiej policji dodał, że zatrzymany mężczyzna obecnie przebywa w węgierskim areszcie, skąd czeka na konwój, który przetransportuje go do Polski. Adam P. to brat tzw. króla mafii wnuczkowej Arkadiusza Ł. ps. Hoss.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kwiqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kwiqv
Więcej tematów