ycipk-2evqrr

Brak przeprosin za "skandaliczne" słowa senatora o Aleksandrze Dulkiewicz. Politycy oburzeni

Choć zazwyczaj prezydent Gdańska i politycy PiS są w kontrze, w tej sprawie jest inaczej. Wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Bonkowski miał przeprosić za "frau Dulkiewicz", ale tego nie zrobił. Nawet przedstawiciele partii rządzącej przyznają, że są "zdruzgotani postawą senatora".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Bonkowski nie zgadza się z decyzją senatorów
Waldemar Bonkowski nie zgadza się z decyzją senatorów (Forum)
ycipk-2evqrr

Wróciła sprawa z lipca, kiedy senator Waldemar Bonkowski podczas debaty w Sejmie powiedział o prezydent Gdańska "frau Dulkiewicz". Stwierdził, że w mieście uprawiana jest "proniemiecka polityka". Grupa senatorów złożyła wniosek o ukaranie polityka, a marszałek Stanisław Karczewski się do niego przychylił. We wtorek senacka komisja regulaminowa ukarała go naganą - informuje "Gazeta Wyborcza".

Bonkowski podkreślił bowiem, że przepraszać nie będzie. Inni senatorowie byli odmiennego zdania. - Jestem zdruzgotany postawą pana senatora - podkreślił Konstanty Radziwiłł.

Przewodniczący komisji Sławomir Rybicki wyjaśnił, że Bonkowski został ukarany ze względu na skandaliczny charakter wypowiedzi o Aleksandrze Dulkiewicz, a także ze względu na wcześniejsze upomnienia za różne inne wypowiedzi, m.in. o charakterze antysemickim.

ycipk-2evqrr

Wybory parlamentarne 2019. Jadwiga Staniszkis mówi, na kogo zagłosuje

"Polak nigdy się nie obrazi"

Do decyzji komisji Bonkowski odniósł się w mediach społecznościowych.

ycipk-2evqrr
Layer 1

Obywatele senatorowie z senackiej komisji etyki członkowie PO, oraz jeden ich niedawny towarzysz, obecnie w PiS, Konstanty Radziwiłł, razem głosowali za naganą dla mnie. Uzasadniali, że moimi słowami mogłem obrazić obywateli i opinię międzynarodową. W pewnym sensie się z nimi zgadzam, a mianowicie, obywateli nieczujących Polski tak, ale Polaków nie. Polak nigdy się nie obrazi, że bronię dobrego imienia Polski, honoru Polaków i prawdy historycznej przed zaprzańcami

Waldemar Bonkowski

Przypomnijmy, że w sierpniu Bonkowski został wyrzucony z PiS, a od lutego 2018 r. był zawieszony. Teraz kandyduje w wyborach do Senatu.

PiS ma problem też z innymi byłymi członkami. Startują w wyborach, wykorzystując podobieństwo do nazwy "Prawo i Sprawiedliwość". Łukasz Zbonikowski zarejestrował komitet Patrioci i Samorządowcy, a Jan Dobrzyński startuje z komitetu Zjednoczona Prawica.

ycipk-2evqrr

Podszywanie się pod PiS zarzuca się też Pawłowi Górnikowi. Nazwa jego komitetu to "Prawda i Sprawiedliwość dla Polski.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2evqrr

ycipk-2evqrr
ycipk-2evqrr