Trwa ładowanie...
d3q81v6

Brak postępów w rozmowach GM-Daewoo Motor

W negocjacjach dotyczących sprzedaży
Daewoo Motor amerykańskiemu koncernowi General Motors nie
nastąpiły żadne istotne zmiany i wciąż niejasne jest, czy
Amerykanie złożą ofertę na Daewoo.

Share
d3q81v6

Poinformowali o tym w środę przedstawiciele Korea Development Bank (KDB).

Zdementowano też informacje, że GM prawdopodobnie do 15 czerwca podpisze z KDB wstępne porozumienie dotyczące sprzedaży Daewoo Motor.

Wcześniej w południowokoreańskiej prasie pojawiły sie informacje, w których cytowano wypowiedzi Lee Ki-ho, doradcy ekonomicznego prezydenta Kim Dae-junga, na temat możliwości podpisania wstępnej umowy między KDB i GM do połowy czerwca.

d3q81v6

Tymczasem brytyjski dziennik "Financial Times" napisał w środowym wydaniu, że General Motors i Fiat SpA rozważają możliwość złożenia oferty na przejęcie Daewoo Motor. "FT" powołuje się na informacje uzyskane od osoby związanej z prowadzonymi negocjacjami.

Gazeta wymienia kwotę 2 mld USD, jaką koncerny musiałyby zainwestować w Daewoo, ale GM i Fiat odmówiły komentarzy na ten temat.

Anonimowy rozmówca powiedział "FT", że to, czy GM i Fiat przystąpią do formalnych negocjacji, pozostaje nadal nie rozstrzygnięte.

Dodał, że Daewoo Motor ma bardzo małą wartość, i potrzeba ogromnych nakładów kapitałowych, aby utrzymać te firmę, nawet gdyby odpisać jej zadłużenie.

Rozmówca "FT" ocenił, że wstępna oferta będzie stanowić dopiero punkt wyjścia do dalszych formalnych rozmów, które mogą potrwać wiele tygodni.(ps)

d3q81v6

Podziel się opinią

Share
d3q81v6
d3q81v6
Więcej tematów