Trwa ładowanie...

Bp Pieronek: ci, którzy bronią krzyża to fanatyczna sekta

Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka to, co się działo we wtorek przed Pałacem Prezydenckim "nie było obroną krzyża, ale walką przeciw krzyżowi". - Walką tych, którzy przez ten symbol chcą uzyskać korzyści polityczne. Ci ludzie są mali, teraz doskonale widać ich karłowatość - powiedział bp Pieronek w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times". Według bp. Pieronka to "jakaś fanatyczna sekta".

Share
Bp Pieronek: ci, którzy bronią krzyża to fanatyczna sekta
Źródło: PAP
d4gu8u9

Zobacz zdjęcia sprzed pałacu: "Brońcie krzyża! Brońcie krzyża!"
Zobacz także: Pilnują krzyża dzień i noc

W ocenie duchownego gest harcerzy, którzy po katastrofie postawili krzyż przed pałacem, był szlachetny. Ale to, się działo potem to już była manipulacja. - Z tymi ludźmi nie da się dogadać, bo nie trafiają do nich racjonalne argumenty - powiedział bp Pieronek.

- Nie chcę stawiać zarzutów konkretnym osobom. Ludzie sami widzą, co się dzieje i mają na ten temat swoje zdanie. Ale faktem jest, że sprawa krzyża stała się elementem gry politycznej - ocenił bp Pieronek.

Duchowny liczy, że obrończy krzyża w końcu się zmęczą, sprawa ucichnie i wygaśnie. Na pytanie, czy potem prezydent powinien nakazać krzyż po cichu usunąć - biskup odpowiedział: "tak".

d4gu8u9

Podziel się opinią

Share
d4gu8u9
d4gu8u9
Więcej tematów