Trwa ładowanie...
d4dqs72

Boże Narodzenie 2018: Święta coraz droższe. Sprawdź, ile wydadzą polskie rodziny

Boże Narodzenie 2018: Wydatki na Święta wyniosą więcej niż w ubiegłym roku. Wyniki badań mówią same za siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boże Narodzenie 2018: Święta coraz droższe. Sprawdź, ile wydadzą polskie rodziny
Boże Narodzenie 2018: Święta coraz droższe. Sprawdź, ile wydadzą polskie rodziny (iStock.com)
d4dqs72

Boże Narodzenie 2018 - Święta coraz droższe

Nie pozostawia wątpliwości, że grudzień jest miesiącem dużych wydatków. Chociaż zdecydowana większość z nas zdaje sobie sprawę, iż przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są kosztowne, nie każdy ma świadomość, ile dokładnie wynoszą. Średnia kwota, którą polskie rodziny przeznaczą na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia została oszacowana przez firmę Deloitte. Nie da się ukryć, że w roku 2018 z portfela ucieknie więcej pieniędzy niż miało to miejsce rok temu. Trzeba zaznaczyć, iż wydatki związane są nie tylko z prezentami dla rodziny i przyjaciół, ale także z kosztami przejazdu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz koniecznością kupna licznych artykułów spożywczych niezbędnych do przygotowania świątecznych dań.

Boże Narodzenie 2018 - Ile Polacy wydadzą na święta?

Z raportu sporządzonego przez firmę Deloitte jednoznacznie wynika, że kwota, którą przeznaczymy na święta nie należy do najniższych. W roku 2018 Boże Narodzenie będzie kosztować polską rodzinę średnio 1168 złotych. Zdaniem ankietowanych Polaków aż 45% tej kwoty zostanie przeznaczona na prezenty dla najbliższych, a 44% na artykuły spożywcze. Pozostałe 11%, które wynosi około 125 zł będzie związane z wydatkami na spotkania towarzyskie.

Święta 2018 – dlaczego wydajemy więcej?

Przypominamy, że w 2017 roku polskie rodziny wydawały średnio o 60 zł mniej, co oznacza, że nastąpił wzrost wydatków o 6%. Badania pokazały również, że aż 53% Polaków na Święta Bożego Narodzenia w 2017 wydało o ponad 200 zł więcej, niż pierwotnie założyło. Chociaż Polakom w kwestii świątecznej „rozrzutności” nadal wiele brakuje do Brytyjczyków i Hiszpanów deklarujących wydać aż 2500 i 2100 zł, nie pozostaje wątpliwości, że wydajemy coraz więcej. Zaistniałe zjawisko związane jest z dwoma czynnikami. Pierwszym z nich są wyższe płace, a drugim podwyżki cen żywności. Przykładowo, w porównaniu do roku 2017 kilogram ryby podrożał aż o 5 złotych. Dużo więcej wyniosą nas również podstawowe produkty, takie jak chleb, jajka, masło oraz różnego rodzaju dodatki do ciast.

d4dqs72

Podziel się opinią

Share

d4dqs72

d4dqs72
Więcej tematów