Trwa ładowanie...

"Boże, już wystarczy". Dzieci we krwi, domy w gruzach, tak teraz wygląda Aleppo

Aleppo zostało zdobyte przez siły rządowe, ale dla mieszkańców miasta wcale nie oznacza to poprawy sytuacji. W internecie pojawiają się liczne i rozpaczliwe apele o pomoc humanitarną i zakończenie walk.
Share
"Boże, już wystarczy". Dzieci we krwi, domy w gruzach, tak teraz wygląda Aleppo
Źródło: twitter.com
d12ye4z

Nagranie udostępnione na Twitterze pokazuje efekt konfliktu, którego ofiary liczone są w tysiącach. Oprócz zrujnowanych domów, widać przerażonych i zrozpaczonych Syryjczyków błąkających się bez celu pomiędzy zdewastowanymi budynkami. Klip ilustrowany przejmującą muzyką pokazuje także ranne w wyniku bombardowań dzieci.

Z Aleppo płyną informacje o mordowaniu cywili, w tym dzieci, przez siły Baszara al-Asada. W wyniku działań zbrojnych w Syrii zginęło już ponad 400.000 osób. Co najmniej 90.000 z nich to cywile, wśród których jest wiele kobiet i dzieci.

Uwaga, film nie jest przeznaczony dla osób wrażliwych!

Wśród osób stale raportujących o sytuacji w Aleppo jest Bana Alabed, 7-letnia dziewczynka, która pokazuje codzienność w wojennym piekle. Ostatnie posty na jej koncie na Twitterze, często udostępniane przez matkę, to wołanie o ratunek. "Drogi świecie, trwają intensywne bombardowania. Dlaczego milczysz?" pisze w jednym z nich.

d12ye4z

Podziel się opinią

Share
d12ye4z
d12ye4z
Więcej tematów