Trwa ładowanie...
d29bfim

Bośnia: serbski premier apeluje do zbrodniarzy

Premier serbskiej enklawy w Bośni - Mladen Ivanić zaapelował w poniedziałek do osób oskarżonych o popełnienie zbrodni wojennych, a przebywających w Republice Serbskiej, o dobrowolne stawienie się przed Trybunałem ONZ w Hadze. Haski trybunał zarzucił władzom Republiki, a także obecnej Jugosławii, że chronią poszukiwanych przestępców wojennych.

d29bfim
d29bfim

Chodzi przede wszystkim o dwóch poszukiwanych przez haski trybunał przywódców bośniackich Serbów - Radovana Karadzicia i Ratko Mladicia. Ivanić dodał, że gdyby był na ich miejscu, niezwłocznie stawiłby się przed trybunałem - donosi holenderska Agencja Prasowa ANP, powołując się na serbskie media.

Serbski parlament uchwalił w październiku br. ustawę, która określa współpracę z haskim trybunałem. Dotychczas jednak, poszukiwani przez Trybunał ONZ, główni oskarżeni o popełnienie zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości nie zostali przekazani do Hagi. Władze w Belgradzie zaprzeczają zarzutom Trybunału, według którego Karadzić i Mladić ukrywają się na terenie byłej Jugosławii. (miz)

d29bfim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29bfim
Więcej tematów