Trwa ładowanie...
d40x4pq
Borys Budka: wierzę, że będę "trzecią drogą" w PO

Borys Budka: wierzę, że będę "trzecią drogą" w PO

- Wierzę w to, że będę trzecią drogą w Platformie Obywatelskiej - oznajmił Borys Budka w programie #dziejesienazywo. Potwierdził zarazem wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia mediów, że "chce i będzie kandydować" na szefa PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40x4pq

Budka skomentował również wewnętrzną walkę o przywództwo w Platformie. Grzegorz Schetyna zarzucił Tomaszowi Siemoniakowi - który również rywalizuje o fotel szefa PO - brak samodzielności i pozostawanie w drugim szeregu. - Nigdy nie był liderem żadnego projektu i nigdy nie będzie, bo to jest kwestia charakteru - stwierdził Schetyna.

- Kampania wewnętrzna powinna być merytoryczna i powinniśmy sobie oszczędzić uszczypliwości. Jest pokusa, by szpilkę koledze wbić, ale ja inaczej oceniam naszych członków i naszych wyborców - powiedział Budka. Dodał, że - jego zdaniem - najważniejsze jest, by mówić o przyszłości, a nie skupiać się na przeszłości.

d40x4pq

Jan Maria Jackowski z PiS ocenił w #dziejesienazywo, że prędzej czy później należy spodziewać się przemodelowań na scenie politycznej. - Myślę, że dojdzie do pewnej formy współpracy PO ze środowiskiem Ryszarda Petru. W jakiej to będzie formule - czy to będzie jedno ugrupowanie, czy koalicja - trudno w tym momencie przewidywać - stwierdził.

Co na to Borys Budka? - Za wcześnie, by mówić o tego typu projektach - odpowiedział. Zapewnił jednocześnie, że współpracować należy i "na pewno będzie o tym rozmowa".

d40x4pq

Podziel się opinią

Share

d40x4pq

d40x4pq
Więcej tematów