Trwa ładowanie...

Borys Budka u Pawła Lisickiego: Jarosław Kaczyński na grobie brata chce zbudować kolejną legendę

- Jarosław Kaczyński na grobie swojego brata, prezydenta wszystkich Polaków, chce zbudować kolejną legendę. Ekshumacja ma na celu jedno - nowe pogrzeby - ocenił w programie "WP rozmowa" Borys Budka (PO). Jarosław Sellin (PiS) z kolei podkreślił, że w "normalnym kraju" służby powinny dokonać sekcji zwłok na terytorium państwa polskiego.

d3yjwhf
d3yjwhf

Konieczność zbadania wszystkich niespopielonych ciał ofiar katastrofy ogłosiła w czerwcu Prokuratura Krajowa. Wskazała wówczas, że badania sekcyjne będą miały znaczenie dla określenia przyczyny śmierci ofiar, a także przyczyn katastrofy. Rodziny smoleńskie zaapelowały w otwartym liście o wstrzymanie ekshumacji.

Budka oznajmił w "WP rozmowie", że nie jest w stanie zrozumieć, jak można ekshumować zwłoki prezydenta RP tylko po to, by udowadniać "idiotyczne teorie" i ubolewał, że na grobach ofiar próbuje się zbijać kapitał polityczny. Podkreślił, że nie wierzy w deklaracje Jarosława Kaczyńskiego, który twierdzi, że dąży do wyjaśnienia prawdy.

Sellin przyznał, że sprawa ekshumacji jest niezwykle delikatna, ale państwo ma obowiązek wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, związanych z przyczynami katastrofy i działaniami po niej.

- Niestety, dedykuję to tym siedemnastu rodzinom: jeżeli mają pretensje o to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, to do ówcześnie rządzących, którzy dokonali wszystkich zaniechań. Nawet nazywałem to przez lata "drugą katastrofą państwa polskiego" - oznajmił polityk PiS.

d3yjwhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yjwhf
Więcej tematów