Trwa ładowanie...
d5vmlo2

Borys Budka: PO pokaże, jak można lepiej, sprawniej zarządzać Polską

- Wotum nieufności dla rządu pokażemy Polakom, jak można lepiej, sprawniej zarządzać Polską, ale też pokażemy, co złego PiS robi w każdym obszarze - powiedział Borys Budka z Platformy Obywatelskiej w "Popołudniowej rozmowie w RMF FM".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka: PO pokaże, jak można lepiej, sprawniej zarządzać Polską
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d5vmlo2

To nie pierwszy raz, gdy politycy zmieniają punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia. Gdy w marcu 2013 roku wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Platformy zgłaszała partia Jarosława Kaczyńskiego, sprawujący władzę nie kryli swego niezadowolenia. - To spektakl, który w swoim źródle jest fałszem, politycznym kuglarstwem i maskaradą – mówił wówczas Donald Tusk.

- Jak widać, nie we wszystkim możemy się zgadzać, natomiast chcemy wykorzystać to, co konstytucja przewiduje dla opozycji, czyli zgłoszenie wniosku o wotum nieufności dla tego bardzo złego rządu, który na każdej płaszczyźnie swojego działania kompromituje Polskę i działa na szkodę Polski i Polaków – mówi dzisiaj były minister sprawiedliwości, Borys Budka.

W 2013 roku PiS podobnie jak obecnie Platforma nie miał najmniejszych szans na wygranie głosowania. Politycy Platformy zarzucali posłom Prawa i Sprawiedliwości nieumiejętność liczenia i podejmowanie się inicjatyw wyzbytych z racjonalnych podstaw.

d5vmlo2

- Różnica jest taka, że my chcemy odczarować przede wszystkim prawdziwe, konstruktywne wotum nieufności. My chcemy pokazać Polakom, że jeszcze nikt nigdy tak szybko nie popsuł państwa, jak PiS zrobiło to w ostatnich 15 miesiącach – dodał Budka.

Konstruktywne wotum nieufności ma być "zwycięstwem Platformy". - pokażemy Polakom, jak można lepiej i sprawniej zarządzać Polską, ale też pokażemy, co złego PiS robi w każdym obszarze – komentuje polityk Platformy Obywatelskiej.

d5vmlo2

Podziel się opinią

Share

d5vmlo2

d5vmlo2
Więcej tematów