Trwa ładowanie...
d33szbr

Borys Budka: Macierewicz stworzył mit smoleński, by być najbliżej Kaczyńskiego

- Mam wrażenie, że w obozie rządzącym trwa swego rodzaju wyścig o to, kto bliżej Jarosława Kaczyńskiego będzie mu suflował kolejną teorię - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka
Borys Budka (WP.PL)
d33szbr

We wtorek w programie "Graffiti" Polsat News Budka teorie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza dot. katastrofy smoleńskiej nazwał szalonymi i nieodpowiedzialnymi bredniami. - On stworzył ten mit smoleński tylko po to, by być najbliżej prezesa Kaczyńskiego, który stracił najbliższą sobie osobę w tej katastrofie - mówił poseł PO.

- Nie jestem w stanie zaakceptować faktu, że katastrofa smoleńska na lata stała się paliwem politycznym dla jednego obozu i na grobach ofiar buduje się tę narrację polityczną. To jest po prostu nieludzkie - tłumaczył Budka. Podkreślił jednocześnie, że współczuje liderowi Prawa i Sprawiedliwości.

Budka skomentował też najnowsze ustalenia prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej dot. odpowiedzialności za nią kontrolerów rosyjskich. - Przypomnę, że mówiono o dwóch wybuchach, trotylu, odpowiedzialności Donalda Tuska, wręcz spisku z Putinem, a w tej chwili prokuratura podległa ministrowi Ziobro mówi: ale przecież to są bzdury - zwrócił uwagę poseł Platformy.

- Mam pytanie do tych wszystkich, którzy od tych kilku lat obciążali polityków polskich, rosyjskich, czy oni się po prostu nie wstydzą - zaznaczył Budka. Jak dodał, Macierewicz i "pseudoeksperci" się kompromitują. - Z katastrofy smoleńskiej uczynili swego rodzaju religię i niestety na grobach 96 ofiar budują swój kapitał polityczny - podkreślił.

Źródło: Polsat News

d33szbr

Podziel się opinią

Share
d33szbr
d33szbr