Trwa ładowanie...
d1s0ov8

Borodin chroniony przed aresztowaniem?

Paweł Borodin (AFP)
Sekretarz generalny Związku Białorusi i Rosji - Paweł Borodin, oskarżany przez Szwajcarię o pranie brudnych pieniędzy, łapówkarstwo i malwersacje finansowe, pojedzie na przesłuchanie do tego kraju z paszportem dyplomatycznym - poinformowała agencja Interfax. Oznacza to, że będzie miał immunitet, zapewniający mu nietykalność.

Share
d1s0ov8

W serwisie internetowym telewizja NTW podała, że na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Jeśli jednak okażą się prawdziwe - to władze Szwajcarii, zgodnie z prawem międzynarodowym, nie będą mogły aresztować Borodina.

Borodin ma stawić się przed szwajcarskim sądem 17 maja. Tymczasem agencja RIA Novosti poinformowała, że w czwartek nie pojawił się on w pracy z powodu choroby.

W styczniu sekretarz Związku Białorusi i Rosji został aresztowany w Nowym Jorku na wniosek szwajcarskiej prokuratury. Było to możliwe, ponieważ do Stanów Zjednoczonych pojechał z normalnym paszportem. W amerykańskim areszcie spędził dwa miesiące, po czym został przekazany szwajcarskim władzom. Ze szwajcarskiego więzienia wyszedł w kwietniu za kaucją w wysokości 3 milionów dolarów. (reb)

d1s0ov8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0ov8
d1s0ov8
Więcej tematów