Trwa ładowanie...
d2cburp

BOR o wizycie Trumpa: jesteśmy gotowi

Biuro Ochrony Rządu jest gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa szczytu Trójmorza i wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa - zapewnia rzeczniczka prasowa BOR mjr Katarzyna Kowalewska. Amerykański przywódca będzie przebywał w Polsce w środę i czwartek. Do Warszawy przyleci w środę wieczorem, a odleci wczesnym popołudniem w czwartek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BOR o wizycie Trumpa: jesteśmy gotowi
(PAP/EPA, Fot: Zach Gibson)
d2cburp

Biuro Ochrony Rządu zakończyło przygotowania oraz przeszło do fazy realizacji operacji ochronnej związanej z zabezpieczeniem szczytu Trójmorza oraz wizyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie.

Harmonogram wizyty Donalda Trumpa w Warszawie

- Szczególnie dużym wyzwaniem jest towarzysząca szczytowi Trójmorza wizyta Prezydenta USA. US Secret Service i BOR darzą się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem, które zostały poparte doskonałym partnerstwem na przestrzeni lat - poinformowała Katarzyna Kowalewska.

d2cburp

- Po raz kolejny służby amerykańskie powierzają bezpieczeństwo własnego prezydenta Biuru Ochrony Rządu, które w pełnym zakresie odpowiada za założenia dotyczące bezpieczeństwa miejsc czasowego pobytu, ochronę osobistą, a także koordynację działań BOR ze służbami polskimi oraz Secret Service - dodała rzeczniczka prasowa BOR.

Kowalewska podkreśliła, że nadchodzące wydarzenie wymagało kompleksowego planowania i wielomiesięcznych przygotowań, ponieważ jego złożoność jest porównywalna do Szczytu NATO zorganizowanego w 2016 roku.

Zgodnie z ustawą o BOR, to na polskiej formacji spoczywa główny ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób ochranianych biorących udział w szczycie.

Źródło: WP, PAP, BOR

d2cburp

Podziel się opinią

Share
d2cburp
d2cburp