Trwa ładowanie...
01-12-2014 10:15

BOR będzie ponownie ochraniać PKW

Biuro Ochrony Rządu będzie ponownie ochraniać budynek, w którym mieści się Państwowa Komisja Wyborcza - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do resortu spraw wewnętrznych.

Share
BOR będzie ponownie ochraniać PKWŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2j87zl

Pytana o to rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak powiedziała jedynie, że o ponowne objęcie ochroną budynku, w którym mieści się PKW zwrócił się do MSW szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. - Po dokonaniu w ramach MSW analizy, wydana została niejawna decyzja - powiedziała. Nie chciała jednak ujawnić, jaka.

Rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz nie chciał komentować sprawy.

Budynek przy ul. Wiejskiej, w którym mieści się PKW, należy do Kancelarii Prezydenta.

d2j87zl

Okupacja PKW

Sprawa ma związek z zajściami, do których doszło w nocy z 20 na 21 listopada, kiedy do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej dostała się grupa osób, które rozpoczęły okupację jednego z pomieszczeń PKW. Po tym zdarzeniu PKW zdecydowała o przerwaniu prac. Po kilku godzinach policja podjęła interwencję, zatrzymując 12 osób. Wśród nich dwóch dziennikarzy: PAP - Tomasza Gzella i TV Republika - Jana Pawlickiego. Wszystkim tym zatrzymanym zarzucono naruszenie miru domowego.

Po tych wydarzeniach - jak poinformował w weekend "Wprost" - szef Kancelarii Prezydenta zwrócił się do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej z prośbą o "niezwłoczne ponowne objęcie budynku stałą ochroną przez BOR".

BOR już wcześniej ochraniało ten budynek, ale dwa lata temu obowiązki w tym zakresie przejęła prywatna agencja ochrony. Zdecydował o tym ówczesny minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Według "Wprost" już w 2012 r. Kancelaria Prezydenta informowała MSW o "obniżeniu poziomu bezpieczeństwa, związanym z zakończeniem ochrony BOR w budynku przy ulicy Wiejskiej". Zwracała przy tym uwagę na zagrożenia związane m.in. ze zlokalizowaniem tam siedziby PKW.

d2j87zl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j87zl
d2j87zl
Więcej tematów