Trwa ładowanie...
d1zscjr
IAR

Bondarienko: antyrosyjskie nastroje w Polsce przekraczają wszelkie granice

Stosunki polsko - rosyjskie są złe - tak oceniają rosyjskie media. Politycy i eksperci występujący w programach telewizyjnych twierdzą, że w najbliższym czasie nie ma mowy o znaczącej poprawie relacji Warszawy z Moskwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bondarienko: antyrosyjskie nastroje w Polsce przekraczają wszelkie granice
(PAP, Fot: DPA/ Uwe Zucchi)
d1zscjr

W niedawno emitowanym programie telewizyjnym "Prawo głosu" skrytykowano Polskę za rzekomą rusofobię. Podobne opinie można usłyszeć w innych audycjach, które poruszają kwestię kontaktów rosyjsko - polskich.

Występujący w rosyjskiej telewizji dyrektor Rosyjsko - Polskiego Centrum Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko stwierdził, że "antyrosyjskie nastroje w Polsce przekraczają wszelkie granice". W jego opinii winni temu są dziennikarze i politycy.

Zdaniem politologa Bogdana Biezpałko, "stosunki polsko - rosyjskie poprawią się, gdy do władzy dojdą ludzie, którzy skorzystają ze słów Romana Dmowskiego i zaczną Polskę bardziej kochać, niż nienawidzić Rosję".

d1zscjr

Wypowiedzi rosyjskich polityków i ekspertów przekładają się na opinie publiczną. Według niedawnych sondaży Polacy zajęli 5 miejsce na liście narodów wrogo nastawionych do Rosji, zaraz za: Ukraińcami, Gruzinami, Amerykanami i Brytyjczykami.

Zobacz także - Saakaszwili: upadnie Odessa, upadnie Ukraina

d1zscjr

Podziel się opinią

Share
d1zscjr
d1zscjr
Więcej tematów