Trwa ładowanie...

Bon turystyczny jeszcze nie trafił do rodzin, ale oszuści już z niego korzystają

Bon turystyczny 500 plus nie trafił jeszcze do polskich rodzin, a już wykorzystali go oszuści. Znaleźli sobie nowy sposób, by wyłudzić pieniądze. Na czym polega "metoda na bon turystyczny"?

Bon turystyczny wykorzystai już oszuściBon turystyczny wykorzystai już oszuściŹródło: Pixabay
d3kv5gd
d3kv5gd

Bon turystyczny - wzparcie dla rodzin i branży turystycznej

Bon turystyczny 500 plus to nowy społeczny program, który cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Jego celem jest - po pierwsze - wsparcie polskich rodzin, które dzięki bonowi turystycznemu będa mogły wysłac dzieci na kolonie lub wyjechać z nimi na wakacje. Po drugie - wsparcie polskiej branży turystycznej w czasie pandemii koronawirusa.

"Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi turystyczne. To 500 zł na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+" - informuje ZUS.

Bon turystyczny. Oszuści nie śpią

Choć bon turystyczny dopiero się pojawi, oszuści już znaleźli sposób, jak "wzbogacić się" na tym świadczeniu. Policja ostrzega przed oszustwami na bon turystyczny. Na czym one polegają?

d3kv5gd

Oszustwa na bon turystyczny

"Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy", informują, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto, pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu)" - podaje Komenda Główna Policji.

To jeden ze sposobów wyłudzania pieniędzy na bon turystyczny. Jest też inny, który opisują banki. Jak informuje KGP, do banków docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Niektórzy z nich żądają też podania loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.

Bon turystyczny. Nie daj się oszukać!

Policja przypomina najważniejsze informacje na temat bonu turystycznego:

  • nigdy, pod żadnym pozorem, nie ujawniamy danych umożliwiających zalogowanie się do bankowości elektronicznej (login, hasło),
  • wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na stronie bonturystyczny.gov.pl i oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej,
  • pracownicy żadnego z ministerstw nie dzwonią do nikogo ze "specjalną ofertą" wypoczynku wakacyjnego,
  • Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie na dzieci do 18. roku życia i będzie można aktywować go samodzielnie w systemie PUE ZUS, co jasno wynika z komunikatów i informacji przekazywanych przez Ministerstwo Rozwoju,
  • bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rząd uśmiechnie się do młodych wyborców? Jarosław Gowin wspomniał o postulatach syna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kv5gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kv5gd
Więcej tematów