Trwa ładowanie...
d23auq4

Bon turystyczny. Andrzej Duda nie pochwali się nim przed II turą wyborów?

Bon turystyczny miał być kolejnym sztandarowym dziełem prezydenta Andrzeja Dudy. Miał zostać uchwalony jeszcze przed II turą wyborów, na specjalnym posiedzeniu Sejmu. Jednak, jak informują media, politycy PiS wycofują się z tego pomysłu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny. Andrzej Duda nie pochwali się nim przed II turą wyborów?
Bon turystyczny. Andrzej Duda nie pochwali się nim przed II turą wyborów? (PAP)
d23auq4

19 czerwca Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Trafiła ona do Senatu, ten wprowadził swoje poprawki, rozszerzając m.in. katalog świadczeniobiorców. Tym samym przedłożenie ponownie trafiło do Sejmu. Posłowie mieli się nim zająć na dodatkowym posiedzeniu izby niższej parlamentu, planowanym na przyszły tydzień.

Jak dowiedzieli się jednak dziennikarze RMF FM, politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą zrezygnować ze zwoływania tego dodatkowego posiedzenia w przyszłym tygodniu.

Według RMF FM mają być trzy powody tej decyzji. Jednym z nich jest fakt, że Sejm musiałby wykreślić poprawki Senatu, takie jak rozszerzenie katalogu świadczeniobiorców na emerytów i rencistów.Rząd chce, by to jednorazowe 500-złotowe świadczenie przysługiwało wyłącznie na dzieci. Istnieje jednak obawa, że taka decyzja nie zostałaby dobrze przyjęta przed II turą wyborów.

d23auq4

Zobacz także: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

PiS ma się także obawiać - jak informuje RMF FM - "politycznego cyrku", czyli zachowana posłów opozycji podczas przedwyborczego posiedzenia Sejmu.

Na dodatek, jak przypomina RMF FM, już teraz wiadomo, że bon turystyczny zacznie działać najwcześniej dopiero pod koniec lipca. Posłowie nie muszą się więc śpieszyć z uchwalaniem ustawy.

d23auq4

Bon turystyczny dla dzieci

Przypomnijmy, że według prezydenckiego projektu bon turystyczny ma przysługiwać na każde dziecko, które jest objęte programem 500+. Wysokość świadczenia wynosić ma 500 zł, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami 1000 zł.

Środki mają być wypłacane w formie cyfrowego bonu, którym będzie można opłacić m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy obozach harcerskich, sportowych lub rekreacyjnych. Bon będzie mógł być zrealizowany jedynie w ośrodkach turystycznych, które zostaną wpisane przez Polską Organizację Turystyczną do specjalnego rejestru.

Senat rozszerzył grono świadczeniobiorców na rencistów i emerytów oraz dzieci, których jeden z rodziców pracuje za granicą.

Źródło: rmf24.pl

d23auq4

Podziel się opinią

Share

d23auq4

d23auq4
Więcej tematów