Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. 1000 złotych na wakacje. Dla kogo?

Bon turystyczny 1000+ to projekt, który ma wesprzeć całą polską branżę turystyczną. Z pomocy mogliby skorzystać obywatele wybierający się na urlop. Otrzymaliby 1000 złotych na wakacje. Dla kogo jest bon turystyczny?

Share
Bon turystyczny. 1000 złotych na wakacje. Dla kogo?
Źródło: Istock
d4ac9rz

Polski rząd pracuje nad założeniami projektu bonu turystycznego 1000+. Mógłby on wejść w życie jeszcze w tym roku, co oznacza, że Polacy otrzymaliby 1000 złotych na wakacje. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że świadczenie przekazywane byłoby w formie przedpłaconej karty.

Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje

Bon turystyczny ma nie być świadczeniem jednorazowym. Rządzący nie chcą, by projekt został wprowadzony tylko na czas epidemii koronawirusa. Planują jego wdrożenie na stałe. W związku z tym obywatele co roku mogliby otrzymywać 1000 zł na wakacje. To ułatwiłoby też działalność branży turystycznej. Bon byłby do wydania jedynie w Polsce.

Bon byłby finansowany częściowo przez państwo, a częściowo przez pracodawcę. W 2020 roku państwo pokryłoby 90 proc. wartości bonu turystycznego, a pracodawca pozostałą część. W kolejnych latach ma wzrastać udział w projekcie pracodawców.

d4ac9rz

Bon turystyczny - dla kogo?

Bon turystyczny ma być przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, których miesięczny dochód nie przekracza 5200 zł brutto. Bon nie będzie przysługiwał samozatrudnionym, ani osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenie.

Warunkiem skorzystania z bonu turystycznego byłoby wykorzystanie go na wakacje w kraju, czyli np. wynajęcie domku w górach lub nad polskim morzem, wypożyczenie łódki lub rowerka wodnego, opłacenie przewodnika krajowego lub zakup biletu wstępu do muzeum czy galerii sztuki.

Zobacz też: Wybory 2020. Szczere wyznanie Krzysztofa Gawkowskiego. "Nikt nikomu nie ufa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ac9rz

Podziel się opinią

Share
d4ac9rz
d4ac9rz
Więcej tematów