Trwa ładowanie...
d3yk7ao

Bon turystyczny 1000 zł na wakacje. Teraz odwrót w stronę 500 plus na każde dziecko

Jest szansa, że bon turystyczny będzie przyznawany już od końca lipca. Nie będzie to już jednak 1000 zł na wakacje dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, ale bon 500 zł na wakacje dla osób, które mają dzieci.
Share
Bonk turystyczny już nie 1000 zł, ale 500 zł na wakacje
Bonk turystyczny już nie 1000 zł, ale 500 zł na wakacjeŹródło: Pixabay
d3yk7ao

Bon turystyczny na wakacje

Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda zapowiedział program bon turystyczny. W przeciwieństwie jednak do bonu turystycznego 1000 zł na wakacje, nad którym od kilku tygodni pracuje rząd, prezydent ma zupełnie inny pomysł.

Andrzej Duda chciałby, aby bon turystyczny otrzymały rodziny z dziećmi. Działałoby to podobnie jak program Rodzina 500 plus. 500 zł na wakacje można byłoby otrzymać na każde dziecko.

d3yk7ao

"Bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy. Wszystko z tym związane" – mówił Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w sobotę 6 czerwca w Stalowej Woli.

Bon turystyczny - już nie 1000 plus, a 500 plus - mógłby zacząć obowiązywać już od końca lipca. Jak dowiedział się money.pl, wnioski o bon turystyczny składaliby rodzice, którzy pobierają również 500 plus. Odbywałoby się to za pomocą tego samego systemu.

Bon turystyczny w formie elektronicznej

Bon turystyczny nie byłby przekazywany w formie przedpłaconej karty, ponieważ to generowałoby dodatkowe koszty. Osoby, które dostaną 500 zł na wakacje, otrzymają specjalne kody w formie elektronicznej. Będą mogli je wykorzystać do końca 2021 roku.

d3yk7ao

Z informacji, jakie zdobył money.pl, wynika, że w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami bon 500 zł będzie przysługiwał nie tylko na dziecko, ale również na opiekuna. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają więc łącznie 1000 zł na wakacje.

Gdzie będzie można wykorzystać bon turystyczny?

Pieniądze, w ramach bonu turystycznego, będzie można wykorzystać do opłacenia noclegów, zakupu biletów wstępu, uregulowania rachunku w biurze podróży itd. Co ważne, będą to mogły być tylko te miejsca, których właściciele przystąpią do programu. Baza firm zostanie udostępniona w wersji elektronicznej, a jej sporządzeniem zajmie się Polska Organizacja Turystyczna.

Jak przekazał Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju w rozmowie z money.pl, zrezygnowano z przyznawania bonu turystycznego 1000 zł na wakacje osobom na etatach, który zakładał udział pracodawców w finansowaniu programu, ponieważ pracodawcy w obecnej sytuacji ekonomicznej mogliby nie być w stanie dołożyć się do programu.

d3yk7ao

Zrezygnowano też z kryterium zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, ponieważ pojawiały się głosy, że osoby zatrudnione na podstawie umów zlecenie czy umów o dzieło, a także rolnicy nie mogliby skorzystać z bonu turystycznego.

Zobacz wideo: "Niepojęte". Drwiny PiS ze zdjęcia na profilu Donalda Tuska

d3yk7ao

Podziel się opinią

Share
d3yk7ao
d3yk7ao
Więcej tematów