Trwa ładowanie...
d1jkiwk
d1jkiwk

Bombowe skrzynki pocztowe amerykanów

W wiejskich rejonach amerykańskiego stanu Nebraska znaleziono w skrzynkach na listy pięć ładunków wybuchowych. W piątek, podobne ładunki niegroźnie raniły sześć osób w stanach Iowa oraz Illinois.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1jkiwk

W niektórych hrabstwach środkowo zachodnich stanów w obawie przed wybuchami wstrzymano rozwożenie przesyłek. Jednocześnie rozpoczęto sprawdzanie tysięcy skrzynek pocztowych. Do ich otwierania używa się żyłki wędkarskiej lub linek, które po przywiązaniu do drzwiczek pozwalają na otwarcie skrzynek z bezpiecznej odległości.

Przedstawiciele FBI twierdzą, że mają już kilka tropów, ale na razie sprawcy - bądź sprawców - nie udało się schwytać.

Znalezione w skrzynkach pocztowych bomby to stalowe rurki o średnicy 2 centymetrów z ładunkiem wybuchowym podłączonym do dziewięciowoltowej baterii. Wybuchają po ich poruszeniu.

d1jkiwk

Do niektórych ładunków dołączono list zawierający zdanie: Jeśli rząd kontroluje to co chcesz zrobić, to kontroluje to co możesz robić. Autor tłumaczy też, że nie ma innego sposobu, by zwrócić uwagę na problem. O jaki problem chodzi nie pisze, ale zapowiada, że kolejne informacje są już w drodze.

FBI określiło podkładanie bomb w skrzynkach pocztowych mianem terroryzmu wewnętrznego. Jednak zwykli obywatele używają prostszego języka stwierdzając, że komuś nieźle odbiło. (an)

d1jkiwk

Podziel się opinią

Share

d1jkiwk

d1jkiwk
Więcej tematów