Trwa ładowanie...

Bomba na jarmarku bożonarodzeniowym była próbą szantażu wobec firmy kurierskiej

Niemieckie służby ogłosiły w niedzielę, że paczka, która przyszła dwa dni temu do apteki w Poczdamie była próbą szantażu wobec firmy kurierskiej DHL. Podejrzany pakunek był powodem piątkowej ewakuacji jarmarku bożonarodzeniowego.

Share
Bomba na jarmarku bożonarodzeniowym była próbą szantażu wobec firmy kurierskiej
Źródło: Getty Images
d20tovp

Paczka przyszła w piątek po południu do apteki w centrum Poczdamu. Otworzył ją jeden z pracowników i zawiadomił policję. Po przeprowadzonej akcji poinformowano, że w przesyłce były setki małych gwoździ oraz petarda.

- Dobra wiadomość jest taka, że paczka nie ma związku z jarmarkiem bożonarodzeniowym – cytuje ministra spraw wewnętrznych Brandenburgii Karla-Heinza Schroetera serwis dw.com. – Zła wiadomość jest taka, że był to szantaż wymierzony w firmę kurierską DHL – dodał.

Niemiecka policja podała, że wcześniej nieznani sprawcy domagali się od firmy kilku milionów euro. W paczce znaleziono wiadomość szantażującą firmę.

Zobacz też: Kryzys polityczny w Niemczech

Według wstępnych informacji w przesyłce z setkami gwoździ i petardą nie było zapalnika. Jednak teraz śledczy podejrzewają, że mogło dojść do eksplozji, która mogła spowodować poważne obrażenia.

Podobną paczkę znaleziono w ubiegłym miesiącu we Frankfurcie nad Odrą. Służby nie wykluczają następnych takich przesyłek do małych przedsiębiorstw, a nawet zwykłych osób.

d20tovp

Podziel się opinią

Share
d20tovp
d20tovp
Więcej tematów