Trwa ładowanie...
d445ihy

Bolesny sondaż dla Lecha Wałęsy. Wynik jest miażdżący

Zdecydowana większość Polaków (70 proc.) nie chce powrotu Lecha Wałęsy do polityki - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster. Przeciwnego zdania jest zaledwie 12 proc. ankietowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka tygodni temu ruszył reaktywowany przez Lecha Wałęsę Komitet Obywatelski
Kilka tygodni temu ruszył reaktywowany przez Lecha Wałęsę Komitet Obywatelski (Forum, Fot: Adam Chelstowski)
d445ihy

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie "Super Expressu". I tak, aż 70 proc. badanych uważa, że dawna legenda "Solidarności" nie ma czego szukać polityce. Tylko 12 proc. ankietowanych ma inne zdanie - twierdzi, że Wałęsa mógłby założyć jakąś partię albo startować w kolejnych wyborach prezydenckich. Pozostałe 18 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

   Super Express

- Pierwsza bolesna nauczka dla Lecha Wałęsy to 2000 r., kiedy próbował wrócić w czasie wyborów prezydenckich. Dostał wtedy poparcie na poziomie 1 proc. - komentuje w rozmowie z "Super Expressem" prof. Antoni Dudek, były członek Rady IPN, który specjalizuje się w najnowszej historii politycznej Polski. Jak dodaje, politycy opozycji chcą wykorzystywać historyczną pozycję byłego prezydenta. Nie prognozuje mu jednak żadnych sukcesów.

d445ihy

Sondaż Instytutu Badań Pollster został przeprowadzony w dniach 11-12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

"Musimy wykrzesać wszystkie siły"

- Widząc, co się dzieje w Polsce, jak mój dorobek jest marnowany, postanowiłem mocniej się włączyć w życie polityczne - zadeklarował niedawno Lech Wałęsa.

Kilka tygodni temu w Gdańsku ruszył reaktywowany przez niego Komitet Obywatelski. Liderem inicjatywy jest właśnie były prezydent.

d445ihy

- Musimy wykrzesać wszystkie siły, jakie nam zostały. Musimy odzyskać to, co straciliśmy nieroztropnie - przekonywał Wałęsa podczas inauguracji.

Nowa inicjatywa ma skupić się na prawidłowym przebiegu wyborów w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Śpiewak odpiera zarzuty nt. swojej przeszłości. Zdumiewające wyznanie"

d445ihy

Podziel się opinią

Share

d445ihy

d445ihy
Więcej tematów