Trwa ładowanie...
d3ob91l

Bokser Saul Alvarez podpisał najwyższy kontrakt w historii sportu. Zarobi 365 mln dolarów

Saul Alvarez, mistrz świata w boksie organizacji WBC i WBA (w wadze średniej), podpisał z serwisem internetowym DAZN najwyższy kontrakt w historii sportu. Meksykański pięściarz zarobi 365 mln dolarów za 11 walk w ciągu pięciu lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saul Alvarez podpisał z serwisem internetowym DAZN najwyższy kontrakt w historii sportu
Saul Alvarez podpisał z serwisem internetowym DAZN najwyższy kontrakt w historii sportu (PAP/EPA)
d3ob91l

28-letni bokser zobowiązał się do stoczenia 11 walk w ciągu pięciu lat, a wszystkie z nich pokaże wyłącznie DAZN. Brytyjski serwis live streamingowy pozwala na oglądanie transmisji sportowych zarówno stacjonarnie, jak i na urządzeniach mobilnych. Za stałą, stosunkowo niewielką opłatą transmituje ok. 8000 sportowych wydarzeń rocznie. W tej chwili platforma działa w kilku krajach (m.in. Stanach Zjednoczonych, Japonii, Włoszech, Niemiec i Austrii), choć planuje rozszerzyć swój zasięg o kolejne rynki.

Alvarez podkreślił, że najważniejsze było „umożliwienie moim kibicom oglądania walk bez konieczności płacenia 70 lub 80 dolarów za pay-per-view” - podaje PAP. Abonament platformy w Stanach Zjednoczonych wynosi 9,99 dolara miesięcznie.

Saul Alvarez, nazywany „Canelo” (Cynamon- pseudonim nawiązuję do koloru włosów pięściarza) zanotował dotychczas 50 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę na zawodowych ringach. W ubiegłym miesiącu w Las Vegas pokonał aktualnego mistrza świata największych organizacji w wadze średniej Kazacha Giennadija Gołowkina.

d3ob91l

"Canelo jest najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. To powód do dumy" - powiedział stacji ESPN promotor boksera, słynny w przeszłości pięściarz Oscar de la Hoya. Meksykanin kontraktem z DAZN przebił dotychczasowy rekord baseballisty Giancarlo Stantona, który w 2014 roku podpisał 13-letnią umowę z Miami Marlins o wartości 325 mln dolarów.

Pierwsza walka w ramach kontraktu z DAZN odbędzie się 15 grudnia w Nowym Jorku. Przeciwnikiem Alvareza będzie Brytyjczyk Rocky Fielding.

d3ob91l

Podziel się opinią

Share

d3ob91l

d3ob91l
Więcej tematów