Trwa ładowanie...
d1zlmkr

Bójki, podpalenia, czy spokojne, radosne świętowanie?

W ubiegłym roku marsze z okazji Święta Niepodległości miały spokojny przebieg. Ale wcześniejsze lata pokazują, że kwestie narodowe wciąż potrafią nas bardziej dzielić niż łączyć. Jak będzie w tym roku?

Share
d1zlmkr

Uroczystości z okazji Dnia Niepodległości z udziałem prezydenta rozpoczęły się mszą w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Następnie Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Po tej uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe i pośmiertną nominację generalską dla pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na generała brygady.

Dzień 11 listopada został oficjalnie wpisany do kalendarza świąt państwowych ustawą z 23 kwietnia 1937 r. jako narodowe Święto Niepodległości.

98 lat temu - 11 listopada 1918 roku - po 123 latach rozbiorów - nasz kraj ponownie pojawił się na mapie Europy. W tym dniu zakończyła się także I wojna światowa, jedna z najbardziej krwawych w dziejach. W jej wyniku upadły trzy europejskie mocarstwa, które dokonały rozbioru Polski.

d1zlmkr

Podziel się opinią

Share
d1zlmkr
d1zlmkr
Więcej tematów