Trwa ładowanie...
d1n4i16

Bójka na cmentarzu w Moskwie. Zginęły trzy osoby, a 26 zostało rannych

• W masowej bójce brało udział kilkaset osób
• Prawdopodobną przyczyną był konflikt interesów firm pogrzebowych
• Cmentarz Chowański ma blisko 200 hektarów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP, Fot: Vasily Maximov)
d1n4i16

Na wielkim moskiewskim Cmentarzu Chowańskim w sobotę podczas pochówku doszło do bijatyki, w której użyto również broni palnej. Zginęły trzy osoby, a 26 zostało rannych; połowa odniosła rany postrzałowe. Większość rannych jest w ciężkim stanie.

Według moskiewskiej policji uczestnicy zajść, które trwały 15 minut, użyli łopat i innych narzędzi, a także broni palnej, m.in. automatów Kałasznikowa. W bijatyce i wymianie ognia uczestniczyło 200 osób.

Prawdopodobną przyczyną krwawych zajść był konflikt interesów firm pogrzebowych obsługujących pochówki.

d1n4i16

Policja przeczesywała przez całe popołudnie dzielnice Troicką i Nowomoskiewską, gdzie prawdopodobnie ukryli się niektórzy uczestnicy zajść. Kontrolowany był również ruch samochodowy - poszukiwano dwóch aut, którymi zbiegło kilku uczestników strzelaniny.

Dwie osoby spośród zabitych na cmentarzu zginęły pod kołami samochodu, którym trzech uzbrojonych mężczyzn uciekało z miejsca wydarzeń. Policja próbuje ustalić ich tożsamość.

Działaniami moskiewskiej policji kierował na miejscu jej komendant, Anatolij Jakunin.

Policja podała, że zatrzymano ponad 90 uczestników zajść. Wśród nich, jak przekazują rosyjskie media, są głównie imigranci z dawnych kaukaskich i środkowoazjatyckich republik ZSRR.

Założony w 1972 roku Cmentarz Chowański, który ma blisko 200 hektarów, jest położony 5 km na południowy zachód od Moskwy. To największa stołeczna nekropolia.

d1n4i16

Podziel się opinią

Share

d1n4i16

d1n4i16
Więcej tematów