Trwa ładowanie...
d2c1rkd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bohuslav Sobotka: Czechy za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO

Czechy za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO. - Jeśli Polska, czy też kraje bałtyckie tego chcą, to my poprzemy taką inicjatywę - zadeklarował czeski premier Bohuslav Sobotka w wywiadzie dla dziennika "Mlada Fronta Dnes".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohuslav Sobotka: Czechy za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2c1rkd

- Po aneksji Krymu rozumiemy obawy tych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które bezpośrednio graniczą z Rosją lub mają u siebie rosyjską mniejszość - stwierdził Sobotka, który jeszcze niedawno był przeciwny wzmacnianiu wschodniej flanki NATO.

Premier Czech podkreślił natomiast, że nie ma potrzeby tworzenia baz NATO w jego kraju. - Nie wymaga tego nasza sytuacja i nie domagają się tego od nas sojusznicy - mówił Sobotka.

NATO rozważa zwiększenie swojej obecności w nowych państwach członkowskich z Europy Środkowej i Wschodniej w odpowiedzi na działania Rosji na wschodzie Ukrainy. Podczas szczytu w Walii w przyszłym tygodniu omówiona zostanie reakcja Sojuszu Północnoatlantyckiego na kryzys.

d2c1rkd

Podziel się opinią

Share

d2c1rkd

d2c1rkd
Więcej tematów