Trwa ładowanie...
d2bz35h
Bogusław Chrabota w #dzieńdobryPolsko: racja stanu jest zagrożona

Bogusław Chrabota w #dzieńdobryPolsko: racja stanu jest zagrożona

To jest pogłębianie się przepaści w polskiej polityce. W tej przepaści nie ma dna. Martwi mnie to, bo ponad wszystkim, ponad podziałami jest racja stanu państwa polskiego i siła jego trwania. To jest naprawdę zagrożone - powiedział w programie #dzieńdobryPolsko Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"), odnosząc się do kryzysu parlamentarnego oraz sporu opozycji z Prawem i Sprawiedliwością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bz35h

Publicysta zaznaczył, że państwo nie rozsypuje się nagle. - Jednak lider obozu rządzącego mówi, że jeśli sala plenarna będzie nadal okupowana to my będziemy kolejne ustawy uchwalali w Sali Kolumnowej to dochodzi do potężnego rozdarcia. To bardzo zły znak - mówił Chrabota.

Zdaniem Jacka Żakowskiego mamy teraz do czynienia z "rozpaczliwy protestem przeciw satrapii w Polsce". - W demokracji władza postępuje obliczalnie i racjonalnie, a jeżeli się czasem pomyli to zostaje korygowana. Tymczasem marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wykluczając posła z obrad, podjął decyzję kompromitującą - stwierdził komentator Wirtualnej Polski.

d2bz35h

Podziel się opinią

Share

d2bz35h

d2bz35h
Więcej tematów