Trwa ładowanie...
dvp2fxr

"Bóg - człowiek - natura" - papież o problemach środowiska

(inf.własna)

dvp2fxr
dvp2fxr

Na rynku księgarskim ukazała się właśnie książka "Bóg - człowiek - natura. Problematyka ekologiczna w nauczaniu Jana Pawła II", autorstwa Tomasza Pollera. Publikacja ma formę wykładu, omawiającego wątki związane z szeroko rozumianą problematyką środowiskową, pojawiające się w różnych dokumentach Jana Pawła II.

Wydawnictwo to jest pierwszym zbiorem ekologicznego nauczania obecnego papieża, zawierającym zarówno religijne podstawy odpowiedzialności za stworzenie, jak i wątki związane z papieskimi refleksjami dotyczącymi problemów społeczno-gospodarczych, będących kontekstem ochrony środowiska.

W książce znalazły się też wypowiedzi Ojca Świętego na temat bezinteresownego, kontemplacyjnego stosunku do przyrody oraz dotyczące papieskiej wizji turystyki.

dvp2fxr

Wydawnictwo zostało wzbogacone o kolorowe zdjęcia polskich parków narodowych i krajobrazowych autorstwa Zbigniewa Mirka oraz Renaty i Marka Kosińskich.

Autor książki, Tomasz Poller, z wykształcenia teolog i filozof, zajmuje się działalnością na rzecz ochrony przyrody. Jest sekretarzem Sekcji Parków Narodowych Polskiego Klubu Ekologicznego.

W promocji książki, która odbyła się 19 września w Krakowie, uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli świata nauki oraz ekolodzy. Gość honorowy spotkania, Wojciech Gąsienica Byrcyn, wygłosił prelekcję na temat związków Karola Wojtyły z Tatrami. (aso)

dvp2fxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvp2fxr
Więcej tematów