Trwa ładowanie...
djzbuwb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Boeing ma pomysł, jak rozwiązać kłopoty z Dremlinerami

Boeing zaproponuje amerykańskiemu Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) trwałe, a nie doraźne, rozwiązanie problemów z akumulatorami litowo-jonowymi w Dreamlinerach - informuje w piątek Reuters, powołując się na "trzy źródła zaznajomione z tym planem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 787
Boeing 787 (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
djzbuwb

Według tych źródeł propozycja przewiduje umieszczenie materiału izolacyjnego między ogniwami oraz mocniejsze obudowy ze stali nierdzewnej i wyposażone w przewód wentylacyjny, umożliwiający odprowadzenie płomieni poza samolot, gdyby znów miało dojść do zapalenia się akumulatora.

Boeing nie zaproponuje zrezygnowania z akumulatorów litowo-jonowych i nie pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem, a propozycja, którą w piątek zamierza przedstawić FAA ma charakter trwały - twierdzą owe źródła.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, FAA i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

djzbuwb

Podziel się opinią

Share

djzbuwb

djzbuwb
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów