Trwa ładowanie...

Boeing japońskich linii wylądował na płycie katowickiego lotniska

Na katowickim lotnisku wylądował ostatnio prawdziwy olbrzym. Boeing 777-200ER to największa maszyna, która dotychczas znalazła się na płycie Katowice Airport.

Share
Boeing japońskich linii wylądował na płycie katowickiego lotniska
Źródło: facebook.com/KatowiceAirport, fot: Piotr Adamczyk
d35nqi4

Samolot linii Japan Airlines przyleciał do stolicy Śląska z 215 pasażerami na pokładzie. Wylądował o godz. 13:50, a o 16:50 wyruszył w dalszą trasę - do Pragi.

- W sierpniu odbędą się w sumie trzy takie rejsy z Japonii, które wylądują w Pyrzowicach - mówi w rozmowie z WP.PL Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. - Są to wycieczki organizowane przez jedno z największych biur podróży w Japonii. Boeing, który się u nas pojawił, to piękna, wielka maszyna. Przyleciał punktualnie, odleciał też zgodnie z planem - dodaje.

Boeing 777 kosztuje nawet do 315 mln dolarów, obecnie lata tysiąca takich maszyn. Jest jednym z najpopularniejszych modeli szerokokadłubowych samolotów pasażerskich - w zależności od wersji rozpiętość skrzydeł może mieć nawet do 64,8 metrów, a maksymalna jego długość prawie 74 metry.

Miłośnicy wielkich latających maszyn będą mieli okazję zobaczyć boeinga jeszcze dwa razy w tym miesiącu - japońscy turyści wylądują w Pyrzowicach jeszcze 23 i 28 sierpnia.

d35nqi4

Podziel się opinią

Share
d35nqi4
d35nqi4
Więcej tematów