Trwa ładowanie...

Bodio rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota

Poseł Bartłomiej Bodio poinformował podczas czwartkowej debaty w sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra transportu Sławomira Nowaka, że rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota. Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota odpowiedział posłowi, że "jeśli ktoś uważa, że Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, to faktycznie nie powinien być w RP".

Share
Bodio rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
d4gqtjt

"Ślepaki, dym i obrazki w ramkach"

- Uważam tę dyskusję za populistyczną i niemerytoryczną. Jako szef zespołu infrastruktury Ruchu Palikota tylko ja nie podpisałem się pod wnioskiem o odwołanie Nowaka. Nie zgadzam się z nim, ta debata nic nie wnosi - oświadczył Bodio.

Według posła debata nad odwołaniem ministra transportu to "polityczne, niemerytoryczne ślepaki, trochę dymu i obrazki w ramkach".

d4gqtjt

Bodio podkreślił, że polska infrastruktura potrzebuje dialogu. - Drogi, koleje nie potrzebują wojny politycznej tylko konsensusu. Dlatego ja nie mogę poprzeć tego wniosku. Nie mogę również głosować wbrew mojemu klubowi. Niniejszym rezygnuję z członkostwa w klubie poselskim Ruchu Palikota - oświadczył.

"Oto jedyny komentarz"

Do słów Bodio odniósł się rzecznik RP Andrzej Rozenek. - Jeżeli ktoś uważa, że minister Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, że drogi są budowane tanio i bez korupcji, że polityka fotoradarowa to strzał w dziesiątkę, a kolej polska ma się świetnie, to faktycznie nie powinien być w Ruchu Palikota. To jedyny komentarz, jaki Ruch Palikota ma w sprawie odejścia posła Bodio z klubu - podkreślił.

Podziękowania od PO

Jeszcze przed wystąpieniem Bodio Sławomir Nowak podziękował mu za to, że nie podpisał się pod wnioskiem SP o wotum nieufności wobec niego.

- Wiem, że jeden z posłów Ruchu Palikota zbuntował się przeciw temu politycznemu i nieuczciwemu wnioskowi, nie podpisał się pod tym wnioskiem poseł Bodio, któremu serdecznie dziękuję za tę deklarację, bo widać, że jeszcze można być opozycją i podejmować merytoryczną dyskusję. Bo przynajmniej on jest członkiem komisji infrastruktury w przeciwieństwie do wnioskodawcy - mówił minister. Wniosek o odwołanie Nowaka składał w imieniu Solidarnej Polski poseł Patryk Jaki.

d4gqtjt

Później Nowak podziękował posłowi także na Twitterze. "Dziękuję pos. Bodio za odważną i słuszną decyzję o odejściu z Ruchu Palikota. To był jedyny merytoryczny i poważny partner do dyskusji o infrastrukturze u Palikota" - napisał minister.

Posłowi Bodio decyzji pogratulował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. "Gratulacje za odwagę dla posła Bodio, jeszcze kilkanaście minut temu członkowi klubu poselskiego Ruchu Palikota. Przeciwstawienie się Palikotowi jest aktem odwagi" - podkreślił.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska napisała z kolei: "Uff, na szczęście bohaterem dnia został Poseł Bodio, a nie karaluch. Brawo za rozsądek panie pośle".

Dla 40-letniego Bartłomieja Bodio to pierwsza kadencja w sejmie. Bez niego Ruch Palikota będzie miał 40 posłów.

Wieczorem zebrał się sejmowy klub Ruchu Palikota, który zdecydował o usunięciu Bodio z klubu. - W związku z tym, że nie wpłynęła formalna rezygnacja pana posła Bodio przegłosowaliśmy uchwałę o usunięciu go z klubu - poinformował poseł Łukasz Gibała.

Jak dodał, klub podjął taką uchwałę na wniosek lidera ugrupowania Janusza Palikota. Wszyscy obecni byli "za". Sam Bodio był nieobecny.

d4gqtjt

Podziel się opinią

Share
d4gqtjt
d4gqtjt
Więcej tematów