Trwa ładowanie...
d752noh
Gazeta Polska Codziennie

Błyskawiczne obywatelstwo dla zięcia Ewy Kopacz. Naruszono procedury?

Operacja nadania obywatelstwa polskiego zięciowi Ewy Kopacz przebiegła błyskawicznie, w ciągu dwóch dni. "Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że naruszono podczas niej procedury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Kopacz-Petranyuk z mężem Andriyem Petranyukiem w sejmie
Katarzyna Kopacz-Petranyuk z mężem Andriyem Petranyukiem w sejmie (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d752noh

Wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa zięciowi Ewy Kopacz trafił do kancelarii prezydenta 4 sierpnia. 5 sierpnia, czyli dzień przed objęciem urzędu prezydenta przez Andrzeja Dudę, Andriey Petranyuk miał już przyznane obywatelstwo.

Według informacji portalu Niezależna.pl, na który powołuje się gazeta, przyczyną pośpiechu i starań, by to jeszcze Bronisław Komorowski, a nie nowy prezydent, był autorem podpisu na dokumencie w sprawie naturalizowania zięcia premier Ewy Kopacz, była niechęć do Andrzeja Dudy.

Według "Gazety Polskiej Codziennie" w całej operacji pomógł resort spraw wewnętrznych podległy przyjaciółce Ewy Kopacz - Teresie Piotrowskiej. Naruszono też procedury, gdyż w piśmie, które wpłynęło do kancelarii prezydenta Komorowskiego, zabrakło wymaganej ustawowo opinii Komendanta Głównego Policji i szefa ABW.

Katarzyna Kopacz-Petranyuk, córka premier i przewodniczącej Platformy Obywatelskiej, w rozmowie z "Faktem" nie kryła radości z nadania obywatelska mężowi i zapewniała, że "wszystko na pewno było zgodne z procedurą".

d752noh

Podziel się opinią

Share
d752noh
d752noh
Więcej tematów