Trwa ładowanie...
d4gk8pr

Błyskawiczna akcja złodziei. W 30 sekund ukradli Audi

Około 30 sekund potrzebowali złodzieje, aby ukraść spod domu właściciela niemal nowe Audi. Błyskawiczną akcję złodziei zarejestrowała kamera monitoringu. Wiele wskazuje, że była to typowa kradzież na zlecenie, ponieważ złodzieje nie zainteresowali się stojącym obok Porsche.
Share
d4gk8pr

15 sekund zajęło złodziejom otwarcie drzwi, kolejnych kilkanaście potrzebowali na odpalenie silnika i ucieczkę. Cała akcja rozegrała się w poniedziałek nad ranem przy ulicy Daszyńskiego w Katowicach. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do kradzieży Audi A6 doszło około godziny 5:40. Samochód był zaparkowany przed posesją, policjanci na miejscu wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli nagranie z monitoringu, a obecnie ustalają i przesłuchują świadków - mówi kom. Aneta Orman z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policja wprost przyznaje, że samochody marki Audi są na szczycie listy najczęściej kradzionych aut w tym mieście. - Najczęściej łupem złodziei padają właśnie Audi A6, Audi A4 oraz BMW serii 1,3 i 5 - tłumaczy Aneta Orman.

- W ubiegłym roku mieliśmy 347 kradzieży samochodów na terenie Katowic, co stanowi około 20 proc. kradzieży aut w całym województwie. Policjanci z wydziału z wydziału do walki z przestępczością samochodową odzyskali 45 samochodów o łącznej wartości prawie 3 mln złotych - dodaje kom. Aneta Orman.

d4gk8pr

Podziel się opinią

Share
d4gk8pr
d4gk8pr
Więcej tematów