Trwa ładowanie...

Bloger, który łapał w cerkwi pokemony, uznany za terrorystę ekstremistę

Rusłan Sokolowski doczekał się najwyższego wymiaru kary. Rosyjski YouTuber został skazany przez rosyjski sąd na 3,5 roku więzienia za "obrazę uczuć religijnych". Grał w Pokemon GO w cerkwi. Teraz został wpisany na listę terrorystów i ekstremistów.

Bloger, który łapał w cerkwi pokemony, uznany za terrorystę ekstremistęŹródło: Youtube.com, fot: WP
d33hjyy
d33hjyy

Rosyjski bloger został skazany za obrazę uczuć religijnych i podżeganie do nienawiści na tle religijnym.

Wszystko przez wideo umieszczone na YouTube. Rusłan gra na nim na telefonie w Pokemon GO w Cerkwi na Krwi w Jekaterynburgu.

Wydawałoby się, że to zwykły żart, ale sędzina Jekaterina Shoponyak uznała, że chłopak podżega do nienawiści, obraża uczucia religijne i posiada nielegalną ukrytą kamerę. Skazany za to został na 3,5 roku więzienia.

Eksperci powoływali się przy tym na fakt, że Sokołowski "negował istnienie Boga". Prokuratura dopatrzyła się również w jednym z nagrań "nastrojów antykonstytucyjnych" i wyśmiewania się z osoby prezydenta Rosji.

"Rusłan został wpisany na listę terrorystów i ekstremistów (...), znajdują się na niej w sumie 7 524 osoby. Jego wszystkie rachunki bankowe zostały zablokowane - poinformował adwokat blogera Aleksiej Buszmakow.

- Być może jestem idiotą, ale nie jestem ekstremistą - powiedział Sokolowski.

d33hjyy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hjyy
Więcej tematów