Trwa ładowanie...
d4c3nsf
d4c3nsf

Bliski Wschód: Izrael i Palestyna wznawiają kontakty

Jaser Arafat(AFP)
Trwa spotkanie przywódcy Autonomii Palestyńskiej Jasera Arafata z izraelskim ministrem spraw zagranicznych Szlomo Ben Amim i z bliskim współpracownikiem premiera Izraela, Gileadem Szerem. Spotkanie odbywa się na przejściu granicznym Erez między Izraelem i Strefą Gazy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4c3nsf

Spotkanie, które rozpoczęło się jeszcze w czwartek późnym wieczorem, oznacza wznowienie kontaktów na wysokim szczeblu między stronami. Według źródeł izraelskich, spotkanie dotyczy ewentualnego wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Zostały one przerwane po zakończonym fiaskiem szczycie bliskowschodnim w lipcu tego roku.

 (AFP)
((AFP))

Jeżeli obie strony dojdą do wniosku, że istnieje duża szansa na zawarcie ostatecznego porozumienia, formalne negocjacje pokojowe rozpoczną się wkrótce.

d4c3nsf

Uczestniczący w spotkaniu palestyński minister informacji Jaser Abed Rabbo twierdzi, że tematem dyskusji było trwające od 11 tygodni powstanie palestyńskie. Zapowiedział jednak, że w piątek popołudniu odbędzie się posiedzenie kierownictwa palestyńskiego, na którym omawiana będzie sprawa wznowienia rozmów pokojowych z Izraelem.

 (AFP)
((AFP))

Tymczasem na ulicach wciąż giną ludzie. W piątek nad ranem armia izraelska ostrzelała posterunek policyjny koło Ramalli na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jeden policjant palestyński zginął, a drugi jest w stanie krytycznym. Natomiast w nocy z czwartku na piątek w czasie starć z żołnierzami izraelskimi koło osiedla żydowskiego Yithzar, na Zachodnim Brzegu Jordanu, zginęło pięciu Palestyńczyków.

W trwających od końca września zamieszkach palestyńsko-izraelskich zginęło już ponad 330 osób, w większości Palestyńczyków.(an)

d4c3nsf

Podziel się opinią

Share
d4c3nsf
d4c3nsf
Więcej tematów