Trwa ładowanie...

Błaszczak po spotkaniu ws. Fort Trump: to równie ważne jak wejście do NATO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w Waszyngtonie z doradcą Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem. Szef MON zapewnił, że rozmowy były bardzo owocne, a warunki porozumienia niezwykle korzystne dla strony polskiej.
Share
John Bolton i Mariusz Błaszczak
John Bolton i Mariusz BłaszczakŹródło: twitter.com
d30w0mz

- Już jutro Prezydenci Polski i USA ogłoszą porozumienie. To bardzo ważny dzień jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Można je porównać ze wstąpieniem Polski do NATO - powiedział Błaszczak podczas spotkania z dziennikarzami.

Szef MON podkreślił jednak, że zakończono dopiero wstępną fazę rozmów. - Finalizujemy pierwszą cześć negocjacji i przystępujemy do dalszych rozmów ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce. Jutro prezydenci ogłoszą porozumienie, które wzmacnia zdolności obronne polskiego wojska. Naszym celem jest bezpieczeństwo Polski i Polaków - zaznaczył.

d30w0mz

Błaszczak ujawnił, że w budżecie planu modernizacji technicznej polskiej armii do 2026 roku znalazło się 185 mld złotych. Minister obrony zapewnił jednak, że Polskę stać na te wydatki. Zaznaczył, że jako piąty kraj na świecie możemy sobie pozwolić również na nowoczesne myśliwce F-35.

- Polskę stać na ten zakup. Moja decyzja o zastąpieniu postsowieckiego sprzętu, najnowszymi myśliwcami jest uzasadniona. Dziwie się, że moi poprzednicy zwlekali z jej podjęciem. Bezpieczeństwo jest bezcenne - stwierdził.

Zobacz także: Tusk i Hitler. Magdalena Adamowicz krytykuje grafikę udostępnioną przez Saryusz-Wolskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30w0mz

Podziel się opinią

Share
d30w0mz
d30w0mz
Więcej tematów