Trwa ładowanie...

Błaszczak: Obywatele RP to rodzaj bojówki totalnej opozycji

PiS chce zmienić ustawę o zgromadzeniach tak, by można było obciążyć kosztami ochrony manifestacji tych, którzy je blokują - poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dążą do awantur, to niech za to zapłacą - mówił.

Błaszczak: Obywatele RP to rodzaj bojówki totalnej opozycjiŹródło: PAP
d2fe5qx
d2fe5qx

Minister spraw wewnętrznych był gościem Radiowej Trójki.

- W odróżnieniu od tego, co działo się miesiąc temu, totalni tym razem nie zablokowali uroczystości, które mają charakter religijny, podczas których wspominamy tych, którzy polegli 10 kwietnia - oznajmił szef MSWiA.

- Policja nie musiała interweniować w taki sposób, jaki interweniowała miesiąc temu. Oczywiście są przypadki podejrzenia złamania prawa - powiedział, przypominając, że wobec 44 osób skierowano wnioski do sądu o ukaranie. Chodzi głównie o zakłócanie uroczystości religijnych.

d2fe5qx

- Obywatele RP to rodzaj bojówki totalnej opozycji. Oni mówili o blokowaniu, odbieraniu prawa innym. To oni nakręcali spiralę nienawiści. Próbowali, ale w odróżnieniu od tego, co działo się miesiąc temu, odnieśli porażkę. Zachęceni tym, co działo się w Hamburgu kilka dni temu, chcieli powtórzyć Hamburg w Warszawie, ale nie udało mi się

To były wyjątkowe obchody miesięcznicy smoleńskiej:

Błaszczak oznajmił, że chce zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Koszty za zabezpieczanie manifestacji ponosili próbujący ją blokować. - Oni są sprawcami wzrostu tych kosztów. Chcieliśmy przygotować takie przepisy, żeby oni za to zapłacili. Przecież to z ich powodu tak się dzieje. Zapowiadają, że zrobią, że będą łamać prawo, blokować. Oni generują w ten sposób koszty - krytykował szef MSWiA.

d2fe5qx

"Do Lasu Kabackiego..."

Jak zaznaczył, koszty ochrony miesięcznic smoleńskich to kilkaset tysięcy złotych, ale to jego zdaniem normalne koszty ochrony imprez masowych. Przytaczał też przykład: "Był taki marsz, który zorganizowała Platforma Obywatelska na początku maja i on kosztował ćwierć miliona złotych".

Szef MSWiA uważa, że jeśli opozycja chce koniecznie blokować i protestować, to może przenieść się w inne miejsce np. do lasu Kabackiego.

Błaszczak odniósł się również do barierek, które gęsto zostały zamontowane na Krakowskim Przedmieściu. Według niego, bez takiego zabezpieczenia mogłoby dojść do podobnych zamieszek, jakie miały miejsce podczas szczytu G20 w Hamburgu.

Źródło: Radiowa Trójka

d2fe5qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fe5qx
Więcej tematów